רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / טיפים לטיפול בצמחי בית

טיפים לטיפול בצמחי בית

האם ידעתם שצמחי בית מטהרים את האוויר, סופחים רעלים ומרגיעים את הנפש? כל הטיפים להצלחה בגידול צמחי הבית

ידוע שהכנסת עציצים הביתה משדרגת את החלל וגם מרגיעה את בני הבית, אבל הרבה מאיתנו פשוט לא מצליחים לטפל בצמחי הבית שלנו כמו שצריך, מה עושים? טיפים מאת אדריכל הנוף אופיר שטלצר

אז מה הצמחים באמת צריכים ?
צמחי הבית מגיעים לרוב בעציץ יפה ושתולים במצע שתילה. צמחים אוהבים אור – יש הצריכים הרבה אור ואותם נציב בקרבת חלון מואר, ויש כאלו שיסתדרו גם בתאורה נמוכה (שימו לב שלא בחדר חשוך). כמו כן, כל הצמחים צריכים לחות.

כמה באמת צריך להשקות? פה אני תמיד מסתבכת…
חשוב לדעת שרוב התמותה של צמחי בית היא מעודף השקייה! עודף השקייה גורם לריקבון השורשים, המלחת מצע השתילה ותמותת הצמח. צמח לא ימות ממחסור במים, אבל ימות מעודף.

אז איך נדע להשקות נכון?
קיבלתם או קניתם צמח חדש לבית, תתחדשו. ממליץ לטבול את העציץ בקערה מלאה מים עד אשר לא יוצאות בועות אוויר, ואז להניח בכיור לניקוז עודפי המים. עכשיו נניח את הצמח במקום שבחרנו ונסמן ביומן שבנייד. נחכה עד אשר הצמח יראה סימני קמילה קלים – כאילו הוא עייף, ומשך הזמן בין ההשקייה לקמילה זה מחזור ההשקיה. יכול להיות שבוע וגם חודש, תלוי בסוג הצמח, גודל העציץ והמיקום בבית. עכשיו כאשר אנחנו יודעים את מחזורי ההשקייה ואת שיטת ההשקייה נתקדם לטיפ נוסף.

עוד טיפים?
תשתמשו באצבע בכדי לחוש את הלחות בקרקע. המצב הרצוי הוא שיש מצע לח קלות. יש להימנע ממצע רטוב וספוג מים לאורך זמן. רוצים עלים מבריקים? כל שצריך זו מטלית כותנה יבשה ונקייה, ואיתה לנקות העלים כאשר אנו תומכים בעלה מלמטה.
התזת מים או מבריק עלים פוגעים בעלה ולא מומלצים.

איך מזינים את צמחי הבית?
ישנם תכשירי הזנה רבים בשוק. אני משתמש בתכשיר הזנה אורגני המבוסס על תרכובות צמחים. תכשיר זה אינו פוגע בצמח או במשתמש, ואין סכנה לדישון יתר והמלחת בית השורשים.

לעוד רעיונות וטיפים היכנסו לאתר של arcdb או לדף הפייסבוק שלהם.

יש לכם גינה מרהיבה בבית? העלו תמונה של ביתכם לדף הפייסבוק שלנו או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT. 

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top