רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / הכל על טרנד ה-Flat lay בצילום

הכל על טרנד ה-Flat lay בצילום

מה זה flat lay ואיך קרה שהוא הפך לטרנד הכי חם באינסטגרם? מתוך המגזין FIX

מה זה Flat lay?

צילום ה-Flat lay (קומפוזיציה במנח שטוח) התחיל לגמרי כטרנד שסחף אחריו את כל הרשתות החברתיות ונראה שהוא לא מתכוון ללכת לשום מקום.
כולנו אוהבים דברים יפים ואובייקטים מיוחדים. העין שלנו נמשכת לסימטריה, סדר ושלמות. רובנו חשים בנוח עם סדר וארגון וחלקנו אף מחבבים פיצ'עפקס ואוספים למיניהם. כל אלו באים לידי ביטוי יצירתי ומושלם בצילומי ה-Flat lay, ולכן העובדה שהטרנד הזה מצליח כל כך היא לא הפתעה גדולה. נוכל לראות אותו בא לידי ביטוי בתחומי האופנה, הלייף סטייל, ה-DIY, האוכל והטיולים, והאמת היא שאין כמעט תחום בו הטרנד המהמם הזה לא נגע. צילום מלמעלה של קומפוזיציה במנח שטוח הוא דרך מעולה לתת ליצירתיות שלנו להתפרץ, לתעד או לחלופין לספר סיפור גרפי עם הנגיעה האישית שלנו.

איך עושים את זה?

בוחרים קונספט – זה יכול להיות נושא, סדר, בלאגן או סימטריה עם או בלי חלל נגטיבי, צבעוניות, מרקמים וטקסטורות. מתחילים מעיצוב הקומפוזיציה של הצילום בארגון הפריטים בצורה שטוחה כשהם פונים כלפי מעלה, מתוך הנחה שאנחנו מצלמים ממבט עילי, מקביל למשטח ואנחנו רוצים שהפריטים ייראו באופן ברור. אפשר לצלם מראש בפורמט ריבועי (לאינסטגרם) או לחתוך את התמונה בשלב ההעלאה לרשת. אור טבעי הוא מעולה, מחמיא להכל ואם אפשר – אני תמיד מעדיפה להשתמש בו ולצלם בעזרתו.

מאיפה שואבים השראה ומה הכללים לצילום כזה?

כל הכיף הוא שאפשר לצלם כל מה שרוצים! את ארוחת הבוקר שלנו, את שולחן העבודה, את העלים שליקטנו בטיול עם הכלב או מזכרות שאספנו בטיול בחו"ל. השראה בטונות ניתן ללקט ברחבי הרשת והאינסטגרם, כמובן.

אני חובבת סימטריה מושבעת, על גבול ההפרעה הקלה, אפשר לומר. יש לי המון אוספים שחלקם זמניים ורובם נצחיים, ואת מרביתם תיעדתי ומין הסתם עוד אתעד. את ה"יציאה מהקופסה" שלי עשיתי כשהתחלתי ליצור משטחים מפריטים יומיומיים (אטבי כביסה, מהדקי נייר וכו') ועל ידי צילום מלמעלה יצרתי מהם קומפוזיציות מעניינות ומפתיעות. השלב הבא מבחינתי הוא להוציא אותם מהמסך ולהפוך אותם לניירות עטיפה משגעים. נראה לי שזו תהיה תחילתו של טרנד חדש.

 

כדאי לכם לעקוב אחרי חשבון האינסטגרם המיוחד והמרתק של נטעלי.

מצלמים גם Flat lay? תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בפינה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

כל התמונות: נטעלי ידין.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top