רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / שלושה טריקים גאוניים לסמארטפון

שלושה טריקים גאוניים לסמארטפון

לא נפרדים מהטלפון הנייד? הנה כמה שיטות למקסם את האפשרויות שלו. מתוך מגזין Fix

התכונות של הטלפונים הניידים שלנו משתפרות כל הזמן: המצלמה הולכת ומשתכללת, אפשרויות התקשורת כבר מזמן לא מסתכמות בשיחת טלפון, והסמארטפון הופך לחפץ שאין דרך להסתדר בלעדיו. שלושת הטריקים הבאים לא יעלו לכם יותר משקל, ויעזרו לכם לשדרג את הטלפון ולשמור עליו מנפילות.

מים וטלפון נייד – הילכו שניהם יחדיו?

קרה לכם שרציתם לצלם ממש מקרוב נמלה, שערה או כל דבר אחר? הפתרונות שיש כיום הם עדשות מיוחדות שצריך להרכיב ולהתאים לסמארטפון. אבל עם קצת השקעה, תוכלו לעשות את אותה פעולה בעזרת שימוש בטיפת מים. רוב הסמארטפונים עמידים במים, אבל בכל זאת לא מומלץ להרטיב את הטלפון. הניחו בזהירות טיפה אחת של מים על עדשת המצלמה ותנו לה להתגבש לטיפה. המצלמה תהפוך למיקרוסקופ של ממש.

את הטיפה אפשר להניח בעזרת הציפורן, אך עדיף להשתמש באביזרים נלווים כמו קיסם או מזרק קטן. הטיפה "נאחזת" בעדשה ומוציאה מהמצלמה צילום מקצועי.

בעזרת טיפת מים על העדשה, המצלמה תהפוך למיקרוסקופ של ממש. תמונה מכאן

שימוש בבלון ככיסוי לסמארטפון

איפה אפשר למצוא את הכיסוי הכי זול לטלפון? ובכן, לא באייבי או באלי אקספרס: תוכלו ליצור אותו לגמרי לבד. כל מה שתצטרכו לשם כך הוא בלון רגיל. נפחו את הבלון לגודל בינוני, לא צריך לנפח עד הסוף, ומכאן תצטרכו מעט זריזות ידיים.

מניחים את הבלון על משטח כמו שולחן, דוחפים את הטלפון לתוך הבלון, כך שהבלון יקיף אותו, ומשחררים את האוויר בהדרגה. עם שחרור האוויר, הבלון יצטמק ויעטוף את הסמארטפון. לבסוף אפשר לחתוך את שארית הבלון.

הבלון יכול לתפקד כמגן סיליקון פשוט. מרבית המכשירים בנויים לנפילות קטנות, שהן רוב הנפילות. אם המכשיר נופל על המסך, הבלון יעניק שכבת הגנה נוספת במיוחד נגד שריטות וייתן אחיזה למכשיר כך שלא יחליק.

כיסוי מגניב לסמארטפון, ועוד דברים שאפשר לעשות עם בלון: 

מתוך ערוץ היוטיוב של TLT Lab HACKS

תאורת לילה למצלמה

הטריק השלישי מיועד למי שמסתובב בחושך או מרבה לטייל בחוץ. בטלפונים שלנו יש תאורת לד מובנית שמיועדת למצלמה, ואותה נורה קטנה יכולה להיות מקור אור מצוין בשעות הלילה, כשנתקעים בהפסקת חשמל או סתם מבשלים קפה במילואים. התוסף הבא גם הוא זול מאוד ויעלה לכם אגורות ספורות בלבד – תאורת לד מפוזרת ואחידה.

קחו קצת נייר אלומיניום, והניחו אותו בתוך פקק רגיל של בקבוק שתייה. מלאו את הפקק בדבק חם. אחרי שהדבק יתייבש, שחררו את נייר האלומיניום והפרידו אותו מגוש הדבק. הצמדה של גוש הדבק שהתייבש לנורת הלד של הטלפון תגרום לפיזור של האור בצורה אחידה יותר.

 

יש לכם שאלות לגיא? כתבו לנו פה בתגובות, שתפו אותנו בעמוד הפייסבוק של התוכנית או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

תמונה ראשית מכאן.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top