רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / גינה תלויה אצלכם במרפסת

גינה תלויה אצלכם במרפסת

גינה בסגנון קצת אחר: כך תגדלו גינה מהממת על קיר המרפסת שלכם. מתוך מגזין Fix

לגדל צמחים על קיר? במציאות של היום, לא רק שהדבר אפשרי, אלא מוטלת עלינו חובה למצוא פתרונות ירוקים. גם אם אתם גרים בעיר ורוצים לגדל גינה, אין סיבה לוותר על החלום: הקיר הוא מקום מושלם בשביל לתלות גינה לתפארת.

אז איך זה עובד?

העיקרון של הקיר הירוק או הגינה הוורטיקלית הוא תלייה אנכית של אדניות או כיסי שתילה, כאשר הצמחים נשתלים בצורה צפופה ויוצרים קיר חי ונושם. כשמשקים, המים גולשים מלמעלה עד למטה, בדרך משקים את כל הקומות ועוברים על כל הצמחים, ובסוף נאספים לתוך מגש או מיכל איסוף שמנקז את כל עודפי המים.

הקיר הוא מקום מושלם בשביל לתלות גינה לתפארת. תמונה מכאן

עשו זאת בעצמכם: גינה ירוקה

קחו אדניות פלסטיק פשוטות ותלו אותן על הקיר זו מתחת לזו, רצוי כמה שיותר צפוף. כדאי ליצור בידוד מהקיר נגד רטיבות ולבחור צמחים בעלי נטייה לגלוש, כדי שיצרו חפיפה ויסתירו את הקומה מתחת. אפשר גם להשתמש במשטח עץ פשוט עם קומות של שתילה. תולים על הקיר וממלאים בצמחייה.

אם בחרתם לחבר למערכת השקיה, קחו בחשבון כי בתכנון נכון הקומה העליונה יכולה להשקות את כל הקומות מתחתיה. נקודה חשובה נוספת נוגעת לניקוז – כדי שהמים לא יתפשטו במרפסת, תכננו איך אוספים אותם כמו שצריך.

יתרונות הקיר הירוק

מה אפשר לגדל בגינה התלויה שלכם? הכל: ירקות, תבלינים, שיחי נוי, מטפסים ריחניים, סוקולנטים, צמחים רב שנתיים שלא דורשים הרבה טיפול או פרחים שמתחלפים כל עונה. אבל היתרון הכי גדול של הקיר הירוק, חוץ מהמראה המדהים שלו, היא העובדה שקיר ירוק יכול לשמש כמבודד רעש. אם אתם גרים בלב העיר, תרגישו ממש ניתוק. בנוסף הקיר גם מוריד את הטמפרטורה של הבית ויכול לחסוך בשימוש בחשמל – הוא כמו פילטר טבעי שמסנן זיהום אויר ונותן לנו לנשום אוויר נקי וטוב יותר.

פילטר טבעי שמסנן זיהום אויר ונותן לנו לנשום אוויר נקי וטוב יותר. תמונה מכאן

 

רוצים עוד טיפים לגינה מושלמת? עקבו אחרי נמרוד באתר.

יצרתם קיר ירוק? ספרו לנו פה בתגובות או העלו תמונה לפייסבוק של הערוץ. אפשר גם לתייג אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

תמונה ראשית מכאן.

 

nimrod

nimrod

מייסד ומנכ"ל at i-Garden
חקלאי עירוני. בן קיבוץ מבוא חמה ברמת הגולן. מייסד i-Garden יחד עם יוחאי שביט. חברת גגנות אורבנית שמספקת גינה ירוקה למרפסות בלב בעיר. ניהול קהילת מגדלים עירוניים בשיטת 'עשה זאת בעצמך' באמצעות הדרכות וסרטונים ברשתות החברתיות. בעל טור חודשי קבוע במגזין הגינון הישראלי 'גן ונוף'. בוגר המסלול לאדריכלות נוף בעל ניסיון פרקטי מקצועי. מומחה בהכרת הצומח ובתפעול מערכות מים והשקיה.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top