רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / בחירת בעלי מקצוע לשיפוץ הבית

בחירת בעלי מקצוע לשיפוץ הבית

אתם תלויים בהרבה אנשי מקצוע שלכל אחד מהם תפקיד בהגשמת החלום שלכם. אבל איך נדע באלו בעלי מקצוע להיעזר?

החלטתם לשפץ את הבית? איזה כיף! אבל חשוב לדעת שכאשר מתחילים תהליך של שיפוץ, אתם, בעלי הנכס, תלויים בהרבה אנשי מקצוע שלכל אחד מהם תפקיד בהגשמת החלום שלכם. אבל איך נדע באלו בעלי מקצוע להיעזר? טיפים מהקבלן שי לוי בעלי חברת שיטל בנייה ושיפוצים.

תעשה לנו סדר…
במידה ומדובר ברכישת נכס על קרקע חדשה כלומר בניית בית כמובן שחובה  להיעזר באדריכל ומהנדס שיכינו תוכניות עבודה , הכנת תקציב וקביעת מפרטים.


ואם מדובר בנכס קיים?
גם במקרים של שדרוג ושיפוץ  של נכס קיים – כאשר מדובר בהריסה של קירות או החלפת תשתיות חשמל ואינסטלציה, חובה להיעזר במעצבת פנים על מנת להפיק את המקסימום מהנכס. אנשים משקיעים בדירה סכומים מטורפים, ומנסים לעיתים לחסוך בעלויות תכנון שיכולות למנוע אח"כ חריגות בתקציב, ועימותים מיותרים עם בעלי מקצוע.
במקרה של הריסת קירות רצוי להיעזר בקונסטרוקטור שהוא מהנדס בניין. גם אם יש עמוד בטון לעיתים ניתן להרוס אותו, אך ורק באישורו ולאחר הנחיות מפורשות.

מה התפקיד של שמאי במקרה זה?
במקרים מסויימים רצוי להיעזר בשמאי על מנת לקבל חוות דעת לגבי זכויות בנייה, מיסים והיטלים צפויים ועלויות נוספות שלא תמיד נלקחות בחשבון.

ומה לגבי עורך דין?
בכל עסקה של קנייה או מכירה חובה להיעזר בעורך דין מומחה בתחום, שיבדוק את העסקה בכל ההיבטים המשפטיים, אם קיימים צווי הריסה למשל על הנכס, עיקולים וכיו"ב.

לעוד רעיונות וטיפים היכנסו לאתר של arcdb או לדף הפייסבוק שלהם.

שיפצתם את הבית? העלו תמונה של ביתכם לדף הפייסבוק שלנו או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top