רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / הדרכות / איך להפוך כפפות רגילות לכפפות מגע לסמארטפון?

איך להפוך כפפות רגילות לכפפות מגע לסמארטפון?

לקראת החורף, גיא שחר מסביר איך אפשר להפוך כל זוג כפפות פשוט לכפפות למסך המגע של הסמארטפון שלכם

החורף בפתח ואחת הבעיות הקשות ביותר, חוץ מהסופות, הפסקות החשמל והקור העז, היא העובדה שאי אפשר להשתמש בסמארטפון כשאתם לובשים כפפות. אז נכון, אפשר לקנות כפפות שמאפשרות שימוש בסמארטפון, אבל מה אם הכפפות שאתם הכי אוהבים לא מאפשרות את זה? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן היום – כדי להבין איך אפשר להפוך כל זוג כפפות לכפפות מגע עבור הסמארטפון.

בשביל שנבין איך הפתרונות עובדים, חשוב שנדע איך עובד מסך המגע – מסכי המגע שלנו רגישים מאוד למוליכות. העור שלנו בעצם מעביר זרמי חשמל קטנטנים ולא מורגשים, והם אלה שמפעילים את מסך המגע שלנו. כדי שנוכל לתפעל את מסך המגע גם כשאנחנו לובשים כפפות, אנחנו צריכים לייצר מוליך בקצה הכפפה.

שיטה ראשונה – פשוט וקל

השיטה הראשונה היא פשוטה מאוד והיא משתמשת באביזרים שלרובנו יש בבית. הרבה סרטונים ברשת מציעים פתרונות שונים לבעיית הכפפות בחורף, אבל זה באמת פתרון פשוט יחסית, אז נתחיל ממנו. אנחנו צריכים, כאמור, ליצור מוליך בין החלק הפנימי לחיצוני, ולשם כך נוכל להשתמש בסיכת ביטחון או באטב משרדי. אם אתם משתמשים בסיכת ביטחון, פשוט השחילו אותה דרך הכפפה כדי ליצור את החיבור בין האצבע לבין החלק החיצוני. אם אתם משתמשים באטב משרדי עם ציפוי פלסטיק, הסירו קודם את הציפוי ואז השחילו את האטב בתפרים של הכפפה. אחר כך קפלו חתיכה של שקית חטיפים מאלומיניום, הניחו בקצה הקצה ועטפו באיזולירבנד לקיבוע. התוצאה שמתקבלת היא אצבע שמאפשרת מגע במסך בצורה מדויקת יחסית.

 

שיטה שנייה – מדויק יותר

מחפשים פתרון יותר אסתטי ומדויק? בבקשה. במקום סיכת ביטחון ושקיות חטיפים, אפשר לתפור נקודה בקצה האצבע בעזרת חוט מוליך. חוט מוליך הוא חוט שיש לו מוליכות מסוימת. אפשר למצוא חוטים כאלה אונליין או בחנויות יצירה. החוט יהווה בעצם את הקשר בין האצבע שלכם לחלק החיצוני של הכפפה.

שיטה שלישית – נוזל מוליך

בשיטה השלישית נוכל להשתמש בנוזל מוליך, שניתן למצוא בחנויות אלקטרוניקה (בקשו מהמוכרים משחה מוליכה). מניחים בתוך האצבע המורה של הכפפה כפית פלסטיק או חומר אחר שימנע מהנוזל להיספג עמוק מדי בבד, טובלים את הקצה בנוזל ומניחים לייבוש מלא. אפשר לזרז את הייבוש בעזרת מייבש שיער. כשהנוזל מתייבש, תוכלו להשתמש בכפפה על מסך המגע שלכם.

 

ועכשיו, כשאתם מבינים איך עובד מסך המגע, תוכלו לחשוב בעצמכם גם על פתרונות יצירתיים יותר.

תמונה ראשית: © creativefamily לפוטוליה

 

 

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top