רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / שדרוג הגינה בזול

שדרוג הגינה בזול

לא חייבים לקנות עציצים ואדניות לגינה במאות שקלים. נמרוד עורף מלמד טיפים לשדרוג הגינה בקלות ובזול

לא תמיד יש לנו זמן או ידע, והרבה פעמים אנחנו הורגים את הצמחים שלנו מעודף אהבה. אבל אם הייתי אומר לכם שתוכלו ליצור גינה בעצמכם בלי להוציא יותר מדי כסף ולקבל תוצאה יפה, הייתם קונים את זה? אז בבקשה, לפני שאתם שולפים את הארנק, מתניעים את הרכב ונוסעים למשתלה, קבלו כמה רעיונות קלים לביצוע.

הרבה מאיתנו גרים ליד אתרי בניה או מגרשי גרוטאות, ואם לא, אז הרחובות מלאים בג'אנק שיכול להתאים לנו יופי לגינה, אם רק נהיה קצת יצירתיים. הדוגמה הכי פשוטה היא משטחי עץ. בטיפול נכון אפשר להפוך משטח עץ לגינה אנכית לגידול צמחי נוי ותבלין, בלי שזה אפילו יתפוס לכם הרבה מקום.

חפשו משטח עץ שלם ולא שבור. למשטח כזה יש שני צדדים – בטן וגב. החלק התחתון של המשטח, בו יש 3 רגליים בצורת האות H נקרא בטן. הגב עשוי לוחות עץ. מעמידים את המשטח בצורה אנכית, כשהרגליים פונות לכיווננו לצורך השתילה.
מפרקים מגב המשטח שלושה לוחות בעזרת פטיש. מניחים את הלוחות האלה על החלק החסר העליון של ה-H ומקבעים עם מסמרים.
הופכים את המשטח מלמעלה למטה ליצירת 3 אדניות אנכיות, שהן בעצם 3 קומות של שתילה.
ממלאים אדמה ושותלים צמחי תבלין.

 


גם זאת דרך להכין גינה אנכית ממשטח עץ

 

גם צמיגים ישנים אפשר להפוך לגינה מגניבה. לוקחים צמיג ישן, חותכים אותו לחצי או משאירים כפי שהוא. ממלאים בתוכו אדמה ושותלים בפנים מה שרוצים. קל ונוח מאוד ליישום. אפשר גם לצבוע את הצמיג בכל צבע, להניח אותו בגינה או אפילו לתלות על הקיר החיצוני של הבית.


איזה יופי, גינה בצמיג!

 

כדי להעשיר את הגינה שלכם בצמחים נוספים, תוכלו להשתמש בייחורים. אצל השכן שלכם יש המון גרניומים? בקשו ממנו ענף גדול אחד מהגרניום, חלקו את הענף למספר יחידות באורך של 20 ס"מ ותקעו כל יחידה באדמה. משיח אחד של גרניום אפשר ליצור 10 עציצים פורחים. פשוט חותכים, תוקעים ומשקים. לא תמיד הייחור מצליח, לכן כדאי לתקוע שני ייחורים בעציץ, כדי להגדיל את הסיכויים שלו לשרוד. תוכלו לעשות את אותו הדבר גם עם סוקולנטים וקקטוסים למיניהם, הם ממש קלים לריבוי. גם פה – חותכים ותוקעים באדמה וזהו, אפשר ליהנות מצמח חדש.

וטיפ קטן לסיום, שאני אוהב לבצע עם הבנות שלי אצלנו בגינה. לוקחים עגבניה שלמה, בריאה ואדומה ומוחצים אותה עם היד מעל עציץ. כל הזרעים של העגבניה ייפלו לעציץ. עכשיו דואגים להשקות את העציץ בכל יום ותוך 10 ימים תתחלנה לצוץ עגבניות חדשות בעציץ.

 

שדרגתם את הגינה? שלחו לנו תמונות לדף הפייסבוק או תייגו אותנו באיסטגרם diypagecoil@.

תמונה ראשית: Franxuc לפוטוליה.

בקרו את נמרוד באתר ובערוץ היוטיוב שלו.

 

תוכלו לצפות בפינה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

 

 

nimrod

nimrod

מייסד ומנכ"ל at i-Garden
חקלאי עירוני. בן קיבוץ מבוא חמה ברמת הגולן. מייסד i-Garden יחד עם יוחאי שביט. חברת גגנות אורבנית שמספקת גינה ירוקה למרפסות בלב בעיר. ניהול קהילת מגדלים עירוניים בשיטת 'עשה זאת בעצמך' באמצעות הדרכות וסרטונים ברשתות החברתיות. בעל טור חודשי קבוע במגזין הגינון הישראלי 'גן ונוף'. בוגר המסלול לאדריכלות נוף בעל ניסיון פרקטי מקצועי. מומחה בהכרת הצומח ובתפעול מערכות מים והשקיה.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top