רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / שדרוג הבית באמצעות תאורה

שדרוג הבית באמצעות תאורה

תאורה נכונה יכולה לשנות את האווירה בחדר. איך עושים את זה נכון? מתוך FIX

לאור יש ללא ספק תפקיד מרכזי בחיים שלנו. בין אם מדובר בתאורה חמימה ורומנטית או בתאורה חזקה ודרמטית, תאורה נכונה יכולה לשנות בשניות את האווירה בכל חלל. כדי להבין איך אפשר לשדרג את מראה החדר באמצעות שימוש נכון בתאורה, ביקשנו מאנשי המקצוע של "מחסני תאורה", שיסבירו מה כדאי לעשות.

התאורה בחדר יכולה לקבוע ולהגדיר את האווירה בצורה משמעותית. קיימים מספר אלמנטים שמשפיעים על שינוי האווירה הזה, ואם נבין אותם ואת התפקיד שלהם ביצירת האווירה, נוכל לשחק עם התאורה כדי לקבל אווירה בדיוק כמו שאנחנו רוצים.

סוג הנורה

ישנם שני סוגים עיקריים של נורות – אור לבן ואור צהוב. גופי תאורה עם גוון צהוב מעניקים תחושה חמימה, נעימה וביתית, בעוד שגופי תאורה עם גוון לבן יוצרים תחושה מעוררת וממריצה. בדרך כלל נעדיף תאורה בגוון צהוב ומרגיע בחדרי שינה ובסלון. במטבח ובחדרי העבודה נבחר בתאורה עם גוון אור לבן וקר יותר.

מבנה גוף התאורה

גם למבנה גוף התאורה יש השפעה על האווירה בחדר. ניתן לחלק את גופי התאורה למספר קבוצות בהתאם לצורת ההתקנה שלהם – צמודי תקרה, תלויים, מנורות עומדות, מנורות שולחן וגופים שקועי תקרה. גוף תאורה צמוד לתקרה משאיר חלל מרווח ופתוח יותר, בעוד שגוף תאורה תלוי מהתקרה מגדיר איזור מסוים ומנתק אותו מהחלל הכללי.

מיקום גוף התאורה

מיקום גוף התאורה שלנו משפיע על הדרך בה אנחנו תופסים את גודל החלל. לכן לפני שאנחנו בוחרים גוף תאורה חשוב להחליט איזו תחושה אנחנו רוצים שתיווצר בחלל – תחושה של חלל פתוח, גדול ומרווח או חלל אינטימי, נעים וביתי יותר. אם החלל עצמו כבר עמוס בריהוט, כדאי להימנע ממצב בו גוף התאורה יוסיף עוד עומס לחלל, וחשוב להבין איך אפשר לשלב את גוף התאורה בחלל בצורה אלגנטית.
גופי תאורה שמאירים את הקירות ואת גבולות החלל יוצרים תחושה של חלל גדול ומרווח יותר, וגופי תאורה שפחות מאירים את הקצוות העליונים של החלל יוצרים תחושה של חלל קטן, נמוך ואינטימי יותר.
המקום הנכון ביותר לגוף התאורה הוא המקום בו הוא ישרת אותנו, לא יסנוור אותנו, לא יחמם, ישתלב בחלל באופן הרמוני ויעניק לנו את התחושה שרצינו ליצור מלכתחילה. אם גוף התאורה ימוקם מעל פינת האוכל, למשל, הוא ידגיש את מרכז פינת האוכל וינתק אותה מהחלל הכללי. אם גוף תאורה ממוקם שקוע בתקרה או בקירות, הוא לא מדגיש אזור מסוים, אלא משתלב בו בצורה נקייה.

 

שיניתם את התאורה והאווירה בחדר השתנתה? העלו תמונה לדף הפייסבוק שלנו או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top
the_post_id=12265