רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / פורים בצלחת: מאכלים ש'מתחפשים'

פורים בצלחת: מאכלים ש'מתחפשים'

מה מסתתר מאחורי הסיסמאות של אוכל בריא? לי היימליך עם כל ההסברים. מתוך מגזין Fix

בחברת השפע של ימינו אנחנו מוצפים במזונות טעימים ומפתים שהפרסום של רבים מהם מקדם אותם כמשהו מזין ובריא.
אם נסתכל במרכיבים שלהם נראה שמתחת לכל המסכות והסיסמאות הם בעצם חוגגים את פורים לאורך כל השנה. אלה מזונות שמתחפשים למוצרי בריאות בעוד שהם רחוקים מאוד מלהיות כאלה, ועדיף שנוותר עליהם בתפריט היומי.

פריכיות

כשאנחנו רוצים לרדת במשקל נשתדל לקצץ בפחמימות ונחליף את הלחם בפריכיות. לכאורה פריכיות מכילות מעט קלוריות, אבל ההשפעה שלהן על האינסולין בדם משתווה לשוקולד! המוצר הזה מעלה את האינסולין בדם וגורע מיכולת הגוף לשרוף שומן.

בפריכיות יש בדרך כלל גם לא מעט מלח שעלול להשפיע על לחץ הדם. ראוי לציין שהפריכיות לא באמת משביעות, ואם נאכל פרוסת לחם אחת או שתיים נשבע יותר מאשר כמות כפולה של פריכיות.

פירות יבשים

רבים מאיתנו הבינו כבר מזמן שחטיפי האנרגיה הקנויים הם לא בריאים, ושהם ממש כמו חטיף מתוק. ההבנה הזאת גרמה לנו לחזור אל "הטבע" ולאכול פירות יבשים. בפירות היבשים יש ריכוז גבוה של סוכר בעקבות תהליך הייבוש שהם עברו, ועדיין המשווקים השונים בוחרים להעצים את המתיקות באמצעות הוספת גלוקוזה כחומר משמר.
חוץ מהוספה של סוכר מלאכותי שמתפקד כחומר משמר מוסיפים לפירות היבשים גם גופרית שמשמרת את הצבע העז של הפירות.

אם אתם קונים פירות יבשים העדיפו לקנות אותם בקופסאות וללא תוספת סוכר. כדאי גם לשטוף את הפירות ולייבש אותם לפני האכילה.

התמונה מכאן

חמאת בוטנים

חמאת בוטנים נתפסת כממרח טבעי העשיר בחלבון ובחומצה פולית. למעשה, רוב חמאות הבוטנים מכילות רק חמישית חמאת בוטנים, ויתר המרכיבים הם שומן צמחי. זהו שומן לא טבעי שהגוף שלנו לא יודע לעכל כראוי, ומעודד פגיעה בתאי הגוף.
אפשר למצוא חמאת בוטנים נטולת מלח ושומן, אבל השומן של חמאת הבוטנים הוא מסוג אומגה 6, שומן שמעודד ריבוי דלקות בגוף. השומן בבוטנים גם נוטה להתחמצן בקלות, ולכן ההשפעה השלילית שלו עולה על ההשפעה החיובית על הגוף.

משקאות דיאטטיים

יותר ויותר אנשים נמנעים היום משתייה ממותקת, אבל רובם לא עברו למים, אלא עצרו בתחנת ביניים של משקאות דיאטטיים. המשקאות האלה נתפסים כבריאים ועדיפים על שתייה מתוקה, וגופי בריאות גדולים מחשיבים אותם כבטוחים לשימוש.
רובנו לא יודעים שהמחקר של המשקאות האלה נעשה על בעלי חיים ולא על בני אדם. מעל המשקאות האלה תמיד ירחף סימן שאלה. חוץ מזה, כדאי לדעת שאין כל קשר בין המשקאות האלה להרזיה.

תמונה מכאן

לטיפים נוספים עקבו אחרי לי באינסטגרם ובערוץ היוטיוב שלה.

הפסקתם לאכול מוצרים מחופשים? שתפו אותנו בפייסבוק של הערוץ או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

תמונה ראשית מכאן

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top