רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / עשרת הדברות למשפץ המתחיל

עשרת הדברות למשפץ המתחיל

מתכננים לשפץ את הבית בעצמכם? עשרת הדברות שאתם חייבים לקרוא לפני השיפוץ!

אין ספק שלשפץ בית או דירה הוא אתגר לא פשוט, אבל עם כמה טיפים נכונים תוכלו גם אתם להנות משיפוץ חלק, מוצלח, וגם חסכוני יותר. טיפים מהקבלן שי לוי בעלי חברת שיטל בנייה ושיפוצים.

איך מתחילים? מה חשוב לבדוק לפני שמתחילים?

חשוב לבדוק שהקבלן המבצע הינו קבלן רשום ברשם הקבלנים בסיווג המתאים. ניתן לבצע זאת בקלות באתר של רשם הקבלנים לפי תעודת זהות. במקרה של שיפוץ מורכב הכולל עבודות הריסה ובנייה, החלפת תשתיות, אינסטלציה ומטבח, יש להיעזר במעצבת פנים טובה שתפיק תכניות עבודה ומפרט טכני וכתב כמויות – כך יוכל הלקוח לקבל מספר הצעות אחידות מכמה קבלנים "ולדבר באותה שפה" עם כולם, וגם יוכל להשוות בין ההצעות. כמו כן, יש לדרוש הצעת מחיר כתובה ומפורטת לפי נושאים.

מומלץ ורצוי לערוך הסכם מפורט הכולל התחייבות ללוחות זמנים ברורים, ביטוחים, אחריות ותקופת בדק, מנגנון תשלומים (לא לשלם מראש הכול בשום אופן אלא רק לפי התקדמות בעבודה) והתחייבות להעסקת עובדים חוקיים. לקבוע מראש מנגנון לתמחור עבודות נוספות לפי מחירון מוסכם מראש כגון מחירון דקל או אחר.


עם איזה בעלי מקצוע כדאי להתייעץ

מומלץ להיעזר במעצבת פנים טובה גם במקרים של שיפוץ חדרי אמבטיה או מטבח בלבד, כיוון שזהו חלק יקר יחסית בשיפוץ ומומלץ להפיק ממנו את המקסימום. במקרה של הריסת קירות, נדרש להתייעץ עם קונסטרוקטור לגבי מיקום עמודים, מה ניתן ומה אסור להרוס.


איפה אפשר לחסוך?
לא לחסוך על בעלי מקצוע איכותיים. ניתן להתפשר בחומרי הגמר ולחסוך שם הרבה מאוד כסף, שכן יש היום שפע של מבצעים ומוצרים במחירים אטרקטיביים. אולם, יישום לא נכון שלהם בין אם מדובר במוצר יקר יותר או זול יותר, יגרור עוגמת נפש בתיקונים מיותרים.

טיפ מנצח?
ניתן להפוך את השיפוץ לחוויה ולא לסיוט, תשקיעו נכון בתכנון, תבחרו נכון את בעלי המקצוע – זה כבר 90 אחוז מהצלחת הפרויקט.

לעוד רעיונות וטיפים היכנסו לאתר של arcdb או לדף הפייסבוק שלהם.

שיפצתם בעצמכם? העלו תמונה של ביתכם לדף הפייסבוק שלנו או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top