רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / עיצוב שולחן עם הגבהות

עיצוב שולחן עם הגבהות

ביום הולדת או בכל מסיבה אחרת: הכירו את האלמנט שידרג את השולחן שלכם- הגבהות. מתוך מגזין Fix

מארחים בסופ"ש? חוגגים יום הולדת בקרוב? אין כמו שולחן אירוח מושקע כדי להכניס את כולם לאווירה חגיגית. אז איך עושים את זה? מיכל ואיוונה מ"פטי גאטו" מסבירות.

יצירת גבהים בשולחן

כדי ליצור בשולחן עניין חזותי, חשוב ליצור בו גבהים. כדי ליצור גבהים, נעזרים בעצמים יציבים, עליהם אפשר להניח את כלי ההגשה.

חומרים לייצור הגבהות

הגבהות יכולות להיות תיבות עץ, מזוודות מסע, מזוודות מנייר דחוס, ספרים, קופסאות או קוביות משחק גדולות (כמו שיש בגני ילדים). אפשר לחפש בבית פריטים כאלה ולייצר באמצעותם הגבהות נפלאות. למי אין בבית כמה ספרים, קופסאות ואיזו מזוודה ישנה?

להגביה בהתאם לקונספט

אפשר ואף רצוי לבחור את החפצים בעזרתם תגביהו את השולחן על פי קונספט האירוע: אם מעצבים שולחן נוסטלגי של מסע או שולחן שמדבר על העבר, אפשר להשתמש במזוודות מסע ישנות כהגבהות. אם אתם מעצבים שולחן "שלום כיתה א'", ניתן להשתמש בספרים כהגבהות. בעיצוב שולחן יום הולדת לילדים אפשר להשתמש בקוביות משחק.

טיפ מנצח

אנחנו משתמשות לעתים בקוביות וגלילי קלקר שמשמשים לעוגות. היתרון בקלקר שאפשר לעטוף אותו בבדים או בנייר בהתאם לעיצוב השולחן והמפה. קשה לרסס קלקר, מכיוון שהרבה חומרים ממיסים אותו, וגם לא כדאי, משום שהמראה שלו לא אלגנטי. קלקרים הם מאוד יציבים ויחד עם זאת מאוד קלים ולא שוקלים הרבה.

סידור השולחן

מבחינת סידור השולחן ושימוש בהגבהות, מומלץ לחלק את השולחן לאורכו לשני קווים דמיוניים: הקו הקדמי והקו האחורי. את ההגבהות נניח בקו האחורי של השולחן, ועליהן נניח את כלי האוכל או את אביזרי הסטיילינג. ואילו בקו הקדמי של השולחן יהיו לרוב כלי הגשה שטוחים יותר. המטרה היא שנוכל לראות את כל הפריטים שעל השולחן מבלי שפריט אחד יסתיר את השני. כמו כן זה גם מקל על הנגישות למנות.

עיצוב ובדים

את הבדים עימם עוטפים את ההגבהות, בוחרים כך שיתאימו בגוון ובטקסטורה לעיצוב השולחן, בדגש על המפה והראנר. מותחים את הבדים על הקלקר ונועצים סיכות בתחתית ההגבהה כדי לקבע את הבד, כך שיהיה מתוח ולא יראו את הקצוות שלו. אפשר לעטוף את ההגבהות גם בנייר עטיפה או בטאפט. בחירת העטיפה תלויה בעיצוב השולחן הספציפי. כך לדוגמה, בשולחן מסיבת יום הולדת לילדים, אפשר לעטוף בבד צבעוני ושמח, שיתאים לצבעוניות שבחרנו כמוטיב באירוע.

 

רוצים עוד? עקבו אחרי מיכל ואיוונה באתר של פטי גאטו.

הכנתם שולחן מהמם לבד? שתפו אותנו בפייסבוק של הערוץ או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

צילומים: מיכל מוזס ואיוונה ניצן, פטי גאטו.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top
the_post_id=11683