רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / DIYoung - ליאת בר / עיצוב מושלם בעיסת נייר

עיצוב מושלם בעיסת נייר

איך להפוך נייר עיתון אפור ופשוט למוצר צבעוני ונוטף סטייל. מתוך מגזין Fix

אחת ממלאכות היד שהיו מזוהות עם בתיה עוזיאל, כוהנת 'הכינותי מראש' שהלכה לעולמה לא מכבר, הייתה עיסת הנייר. אותו נייר עיתון שבסופו של דבר מתעצב ומתגבש לכדי כל מיני חפצים דקורטיביים,

כדי לקבע את הצורה ולהקשות אותה לוקחים חתיכות עיתון, טובלים אותן במים וחותכים לחתיכות קטנות. כל חתיכה כזו מודבקת באמצעות דבק פלסטי מסביב לצורה שנוצרת. אחרי 3-4 שכבות וייבוש, אפשר לצבוע את הצורה שנוצרה, וזהו, מוכן.

אז הנה כמה רעיונות לחפצים מושלמים שאפשר לעצב מעיסת נייר. תביאו עיתונים, אנחנו מחכים לכם.

מחתיכות עיתון טבולות במים וחתוכות לחתיכות קטנות, נוצרים חפצים מושלמים. תמונה מכאן

אייל דקורטיבי 

ברחבי הרשת יש לא מעט רעיונות טרנדיים המבוססים על אותה שיטה של עיסת נייר. ואם בטרנדים עסקינן, אתם בטח מכירים את הפסלים האלו של האייל עם הקרניים שתולים על קיר, כמעין אלמנט שמשדרג את החלל. ובכן, נכון שלא תתפלאו אם נגיד לכם שאפשר לייצר אייל כזה באמצעות עיסת נייר?

מפסלים את צורת האייל בעזרת העיתונים, ניתן להיעזר כמובן בסלוטייפ בשביל לחבר את החלקים השונים. ואחרי שאתם מרוצים מהצורה, מדביקים עליה גזרי עיתון טבולים במים באמצעות דבק פלסטי. בסוף מגיע החלק הכיפי שהוא כמובן צביעת האייל, וזה הכל. כמובן שאפשר ליצור כל פסל שנרצה באמצעות אותה שיטה.

תחתיות לכוסות 

קחו עיתון ושיפוד, והתחילו לגלגל את העיתון סביב לשיפוד. מרחו מעט דבק שיחזיק את מקל העיתון שנוצר. עכשיו הוציאו את השיפוד והתחילו ללפף את המקל פעם נוספת לצורת חילזון. בכל פעם שתסיימו ללפף מקל עיתון אחד, המשיכו למקל נוסף. לאט לאט ניתן לראות איך נוצר משטח קשיח מעיתונים שיכול לשמש כתחתית לכוס.

 

כך תכינו כדור מעיסת נייר:
מתוך ערוץ היוטיוב של J J

פרינט מגניב על הלק

אם אומר לכם שאפשר להשתמש בעיתונים כדי ליצור פרינט מגניב על הציפורניים, בטח לא תאמינו. ובכן, לא רק שזה נכון, אלא שזה גם פשוט מאוד.

מורחים לק בכל צבע שנרצה ומחכים שיתייבש. לאחר מכן טובלים את האצבע במים או בכוהל למשך כמה שניות ומיד לאחר מכן לוקחים חתיכת עיתון ומניחים מעל הציפורן. ממתינים כדקה, מסירים את העיתון וניתן לראות איך בקלות הפרינט שהיה על גבי העיתון עבר לציפורן. רצוי כמובן לסיים עם שכבה של לק שקוף שיגן על הפרינט המשוגע שיצא לנו.

הפרינט שהיה על גבי העיתון עבר לציפורן. תמונה מכאן

 

אימצתם את ההצעות שלנו? הכנתם ונהנתם? העלו תמונה לדף הפייסבוק שלנו או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

לעוד רעיונות שווים של ליאת עקבו אחריה בערוץ שלה.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

תמונה ראשית מכאן.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top