רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / הטרנדים החמים של בתי היוקרה

הטרנדים החמים של בתי היוקרה

הטרנדים החמים לעיצוב הבית בלוק יוקרתי שאתם חייבים להכיר

עיצוב בתי יוקרה הוא תחום שתופס תאוצה בשנים האחרונות בעולם האדריכלות, וגם שם כמו בכל תחום, יש טרנדים חמים ומגמות עכשוויות, והיום נגלה איך גם אתם יכולים לתת לבית שלכם לוק יוקרתי יותר. טיפים ופתרונות מאת האדריכל ומעצב הפנים עומרי אהרון 

מה נחשב בית יוקרה?
כמעט כל חלל יכול להפוך לחלל יוקרה. חשוב לשים לב לשלושה דברים עיקריים ולשילוב בינהם כדי לקבל תוצאה מנצחת.
הראשון – הווייב/הרוח של בעלי המקום – אני מאמין שאם יש לבעלי הנכס איזשהו כיוון/חלום בראש, גם אם אני אביא להם את הטרנדים הכי גדולים, והם לא עומדים באותו כיוון הם לא ירגישו בית יוקרה.
השני – טרנדים חמים – כל הזמן התחום הזה מתפתח ומתעדכן בטרנדים, אם זה חלונות גדולים, חיפויי קירות, גובה תקרות, סגנונות ישיבה מודולאריים, פינות אירוח וכדומה… כדי להפוך בית לבית יוקרה חשוב לראות איך משלבים את הטרנדים האלה בתוך החלל.
השלישי – פונקציונאליות של החלל. חשוב מאד שכל העיצוב והטרנדים יתאימו לפונקציונאליות של החלל. להביא כיסא שעולה 20 אלף ₪ ובסוף לא תשב עליו דקה – זה פחות נכון.
חשוב לדעת לשלב בין 3 הנקודות האלה כדי שנוכל בסוף לראות חלל כיוקרתי, להנות ממנו ולהשתמש בו.

אלו טרנדים קיימים היום?
בשנים האחרונות, בגלל שרוב הדיור עבר למגדלי יוקרה ופחות לבתים פרטיים – הרצון הוא להיות במגדל ולהרגיש בוילה, ולכן הטרנדים הם כאלה שיודעים לתת לך את תחושת הבית הפרטי – חלונות מאד גדולים, מרפסות שמש גדולות שיודעות להפוך לגינה פרטית, חיפויי קירות שנותנים תחושת בית חם ופחות דירה עם קירות לבנים.

זה תענוג לעשירים בלבד?
שאלת מיליון הדולר. תראי – אם נהיה כנים, לשפץ בית ולהפוך אותו לבית יוקרה תוך שימוש בטרנדים עולמיים עולה לא מעט כסף, יחד עם זאת התחום הזה מתפתח כל הזמן והיום יש מגוון רחב של אופציות ותחליפים שיודעים לתת מענה גם עם תקציב נמוך יותר. אז אני אומר שזה יהיה מאתגר אבל לגמרי אפשרי.

איזה אדריכל כדאי לבחור כשמתכננים בית יוקרה?
אז אני חושב שבכלל באופן כללי ולא רק בבתי יוקרה, כשאתה מגיע לבחור אדריכל חשוב שתבחר מישהו שמדבר בשפה שלך, שיודע לשאול אותך את השאלות הנכונות, שיידע לייעץ לך גם כשאתה צודק ולא פחות כשאתה טועה, שיידע לכוון אותך ולשקף לך לאורך כל התהליך. יש בדיחה שאומרת שלשיפוץ בית אתה יודע איך אתה נכנס אבל לא יודע איך אתה יוצא, ולכן חשוב שזה שיהיה לידך יידע לנהל את הפרוייקט עם כמה שפחות חריגות.

על אחת כמה וכמה בבתי יוקרה שצריך אחד שיהיה מקצועי מאד ויכיר את הטרנדים, ויחד עם זאת יידע להביא אותם לפונקציונאליות הנכונה של החלל כדי שתרגיש בבית בסוף התהליך.

איך אפשר לתת לבית בעיצוב סטנדרטי לוק יוקרתי יותר?
עכשיו את מבקשת שאני אגלה סודות מקצוע אבל הנה 2 טיפים:
לתת לחלל תחושה של מרחב – כמה שיותר גדול וכמה שיותר אור. לפעמים פחות זה יותר – לא להעמיס בפרודוקטים, חלונות גדולים בלי תריסים, טקסטיל בהיר וצבעוני.
שפה עם קו אחיד – החלטנו על מראה מודרני – לא נוכל לעשות את חדר השינה בסגנון כפרי – הכל ילך על אותו קו אותם צבעים אותה שפה.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top