רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / יד שנייה בסטייל

יד שנייה בסטייל

איך גם להתלבש בסטייל וגם לשמור על הסביבה (והארנק)? טיפים שווים מתוך מגזין FIX

יד שנייה היא כבר לא מילה גסה, והיום כולם יכולים להתלבש בסטייל וגם לשמור על הסביבה. יעל רגב, עורכת מוסף 'סגנון' של מעריב, מסבירה לנו איך.

מה הקשר בין בגדים לשמירה על כדור הארץ?

הקשר בין כדור הארץ לבגדים שלנו הוא כמעט כמו הקשר בין חשבון הבנק לבגדים שלנו. תעשיית האופנה היא בין שלוש התעשיות שמייצרות את הפסולת והנזקים הרבים ביותר לסביבה. לצד תעשיית הדייטינג, שגם היא בדרכה מייצרת לא מעט פסולת. כל הסייבר מאנדיי והבלאק פריידי שלנו רק הולכים ומעמיקים את החור באוזון, ואם אתם לא רואים עדיין את הקשר, איך אפשר להסביר שאנחנו כבר בינואר ועדיין חם לנו כל כך?

התמונה מכאן

אני חושבת שכל פאשניסטה צעירה צריכה למצוא אישה מבוגרת ועשירה, עם ארון מלא בשאנל משנות ה-50', שנמאס לה כבר ללבוש את הבגדים שלה והיא רק מחפשת למי להעביר אותם. קנייה של פריטי יד שנייה ווינטג', או אפילו מסיבת החלפת בגדים עם החברות שלנו, קונספט מאוד פופולרי בימים אלה, בהחלט יכולים להקל על הנטל הכלכלי והנזקים הסביבתיים שרכישת אופנה חדשה גורמת.

צילום: טל נחמן טיראן

לא רוצים ללבוש בגדים של אחרים

נכון, יש אנשים שלא רוצים ללבוש משהו שמישהו אחר לבש קודם. בדיוק בשביל זה חברות אופנה רבות החליטו לאמץ אג'נדות אקולוגיות. יש מותגי אופנה דוגמת "נודי ג'ינס", שמקפידים למחזר את הג'ינסים שלהם ואף לתקן בחנויות שלהם ג'ינסים ישנים, ואפילו ל-H&M יש ליין של אופנה מודעת ואקולוגית. עוד מותג שידוע במודעות הסביבתית שלו הוא reformation, וגם צ'יפ מאנדיי שמייצרים בין היתר מעילים מבקבוקי פלסטיק ישנים.

 

אוהבים לקנות יד 2? מכירים חנויות שוות? שתפו אותנו בעמוד הפייסבוק של התוכנית.

כדי לקרוא עוד על טרנדים ולקבל טיפים מצוינים כדאי לעקוב אחרי ערוץ היוטיוב של יעל.

תוכלו לצפות בפינה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

תמונה ראשית מכאן.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top
the_post_id=10810