רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / מתכננים אחסון חכם בבית קטן

מתכננים אחסון חכם בבית קטן

הבית מרגיש קטן וצפוף? זה הזמן להבין אילו פתרונות איחסון עומדים בפניכם. מתוך המגזין היומי FIX

עם כמויות החפצים שאנחנו צורכים ואוגרים, אין ספק כי איחסון הוא אחד האלמנטים הכי חשובים בבתים כיום, בעיקר כשמדובר בבתים קטנים שסובלים מבעיית מקום. אבל לפני שמתחילים לתכנן איך לאחסן, כדאי שנבין כמה ג'אנק אנחנו אוספים בבית, כי זו התשובה הראשונה שלנו לכל דבר ועניין. אנחנו יכולים לדבר על איחסון כמה שאנחנו רוצים, אך ללא הבנה עמוקה שיש לנו ערימות של אוספים של הדודה מפולנייה, לא נצא מזה. אז לפני הכל, מתחילים מצ'ק ליסט על החפצים שחייבים לשמור לעומת כאלה שאפשר לשחרר. זהו שלב חובה ראשוני, כדי שנוכל להבין מה הצורך שלנו אל מול המצב הקיים בדירה שלנו.

איחסון קופסות ומזוודות

קופסאות ומזוודות הן מקום איחסון נהדר בפני עצמן. אבל איפה נשים אותן אחרי שמילאנו אותן? אם יש לכם בוידם, כמו שיש בהרבה בתים בישראל, תיעזרו בו. הכניסו למזוודות ולקופסאות חפצים שאתם משתמשים בהם לעיתים רחוקות מאוד, אם בכלל, והכניסו את המזוודות והקופסאות לתוך הבוידם. אם אין לכם בוידם, אבל יש בדירה תקרה מאוד גבוהה, אפשר להתקין מדפים גבוהים ולהעלות לשם את המזוודות והקופסאות.

רעיונות לאיחסון חכם

רוצים לוק יותר נקי ואלגנטי? הכניסו את מכונת הכביסה לתוך ארון כדי להסתיר אותה. אפשר גם לעצב ארונות עד התקרה, וכך להסתיר את כל הג'אנק שלנו. התוצאה היא מעין קיר נוסף, שלא יאפיל על גודל הדירה. אם תכתבו בצ'ק ליסט (זוכרים את השלב הראשוני שלנו?) מהם הדברים שאתם הכי אוהבים, מה יש לכם היום במלאי, מה אתם מוכנים לשחרר ומה חייבים לשמור (היי סכו"ם של סבתא!), זה יעבוד. המראה הסופי קשור לתכנון מקדים ולהבנה מדויקת כמה מקום איחסון יש או אין לכם. בסופו של דבר, תכנון נכון עושה את הכל.

 

תמונה מכאן

אבל אין לי בוידם!

אין בוידם? אל יאוש! חפשו את הפינה ה"מתה", זו שאנחנו פחות משתמשים בה ונותרת ריקה. זה יכול להיות עמוד או אזור בבית שפחות משתמשים בו, כמו האזור שמתחת למדרגות, כוך מאחורי דלת חדר השינה או מדפים מעל מכונת הכביסה. אידיאלית האזור הזה צריך להיות רחב יותר מ-80 ס"מ.

איך לאחסן יותר בארון

אם יש מגירות, השתמשו בהן. הן מכילות הרבה יותר לעומת ארון שתי דלתות. כמובן שהמגירה צריכה להיות עמוקה, לפחות 40 ס"מ, אבל עדיף יותר. באופן כללי, מה שאפשר להעביר מהארון למגירה – מהרו להעביר!
אם אין מגירות, אפשר לשנות את המידוף בתוך הארון. בצורה כזו אפשר ליצור מקום למדף נוסף. פשוט שנו את הגובה מגובה סטנדרטי לגובה שיתאים לצרכים שלכם.
שיטה נוספת לאחסון היא שיטה שאני קוראת לה "30 יום אפקטיב" – אם תסתכלו על ארון הבגדים שלכם, הוא מכיל 30% בגדים שאתם משתמשים בהם לעיתים קרובות, לעומת 70% שנשארים בארון. לפי שיטת 30 יום אפקטיב, פשוט בודקים באילו פריטים יש סיכוי שאשתמש ב-30 הימים הקרובים או כבר השתמשתי, וכך נדע מה לשים בקדמת הארון ומה אפשר לאחסן בחלק האחורי שלו.

 

מתוך הערוץ של VasseurBeauty
פרויקטים וטיפים נוספים של רחל תוכלו למצוא באתר שלה ובדף הפייסבוק שלה.

ספרו לנו איך אתם מארגנים חכם את הבית שלכם, בתגובות או בפייסבוק של הערוץ.

תוכלו לצפות בפינה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.
תמונה ראשית מכאן.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top