רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / מיחדוש סקייטבורד

מיחדוש סקייטבורד

יש סקייטבורד אבל אתם לא גולשים? הכינו ממנו רהיטים, תכשיטים ואפילו כלי נגינה! מתוך מגזין FIX

יש לכם סקייטבורד ישן, ואתם כבר לא משתמשים בו? במקום לזרוק אותו או להניח אותו במחסן ולחכות שיעלה אבק, למה שלא תמחדשו אותו ותעניקו לו חיים חדשים?

מיחדוש? מה זה בכלל?

המשמעות של מיחדוש היא לקחת פריט שכבר לא משתמשים בו ולתת לו ערך סביבתי וחברתי גבוה יותר, על ידי השיפוץ שלו או שינוי הייעוד שלו למטרה חדשה.

התמונה מכאן

למה סקייטבורד?

אי שם בשנות ה-50' בקליפורניה, הסקייטבורד שימש כאלטרנטיבה לגלישת גלים – סקייטבורדים שימשו את גולשי הגלים בימים שבהם הים שקט מדי. הדק (Deck, משטח הסקייטבורד) המעוצב והצבעוני, שעשוי כולו בעבודת יד ובהרבה אהבה, סיפק את יצר האקסטרים למכורי הגלישה, גם ביבשה. האגדה על קבוצת Zephyr מספרת, שבשנה שבה חלה הפריצה הגדולה של הספורט הזה (ב-1975), הם נהגו להתאמן בבריכות ריקות (מזל שבאותה שנה הייתה בצורת). הקבוצה הורכבה מכמה נערים פורצי דרך, בעלי אומץ ואישיות כובשת. התחביב הפך מאז למקצוע, והיום יש גולשים מקצועיים שגם מתוגמלים על כשרונם.

מה אפשר להכין מסקייטבורד?

סקייטבורד עשוי בדרך כלל משבע שכבות של עץ מייפל (כדי שיהיה חזק) מצופות בלכה שמחליקה את החומר לשיפור הגלישה. על הסקייטבורד מודבקת בדרך כלל מדבקה עם הגרפיקה. לכן סקייטבורד הוא חומר גלם נהדר ואפשר לייצר ממנו המון דברים, כמו מדף, שרפרף, שולחן ואפילו מנורה. אבל לא רק חפצים גדולים יחסית אפשר להכין מסקייטבורד, אלא גם אקססוריז קטנים ונחשקים כמו טבעות ומשקפיים, חפצים פרקטיים כמו פטישים ושעונים ואפילו כלי נגינה כמו גיטרה.

מתוך הערוץ של Living to DIY with Rachel Metz

הסקייטבורד כחומר גלם

אפשר להשתמש בסקייטבורד כחומר גלם בשתי דרכים שונות, האחת בה הסקייטבורד נשאר בצורתו המקורית, והשנייה כשעושים שימוש בעץ המייפל הצבעוני (שקצת נראה כמו סנדוויץ') של הסקייטבורד. אם אתם משתמשים בשכבות למוצר כמו טבעת למשל, אין משמעות לגרפיקה, אבל אם מכינים ספסלים או כיסאות, אז לגרפיקה שעל הסקייטבורד יש משמעות גדולה.

טבעות מסקייטבורד

כדי להכין טבעת מסקייטבורד חותכים את הסקייטבורד כמו עוגה לחתיכות קטנות יותר. משתמשים בחתיכה אחת וקודחים חור בקוטר הרצוי לאצבע. אחר כך חותכים מסביב, משייפים מבפנים ומבחוץ, מורחים לכה ועושים גימור יפה. אם אין לכם ציוד מתאים, תוכלו להשתתף בסדנאות שיתופיות.

 

 

אהבתם? ספרו לנו מה מתחשק לכם להכין מסקייטבורד בפייסבוק של הערוץ.

תוכלו לצפות בפינה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

תמונה ראשית מכאן.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top