רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / מה כדאי לאכול אחרי אימון כושר?

מה כדאי לאכול אחרי אימון כושר?

סנדוויץ' מפנק או פנקייק בננה: כל האופציות הכי בריאות לארוחה אחרי שהתאמנתם. מתוך מגזין Fix

מתמידים בפעילות גופנית? כל הכבוד לכם, אבל כדי ליהנות מתוצאות מירביות, חשוב שתדעו מה לאכול אחרי האימון. במהלך האימון הזענו, הדופק עלה, קצב הנשימות היה גבוה ואנחנו מרגישים צורך למלא מאגרים חדשים בגוף מיד בתום האימון. אז מה כדאי לאכול ומתי?

מה תאכלו אחרי האימון? תמונה מכאן

תזמון האכילה

תזמון האכילה אחרי האימון הוא חשוב, מכיוון שבמהלך האימון נוצר תהליך קטבולי שמשמעותו הרס של רקמות בגוף. אכילה נכונה בתום אימון תאושש את הרקמות ותסייע להן להיבנות מחדש. השילוב הנכון לארוחה אחרי אימון הינו יחס של שליש פחמימה ושני שליש חלבון. למעשה, הפחמימה היא האנרגיה שתסיע את החלבון לעבר התאים שאותם הוא צריך לשקם ולבנות מחדש. עם זאת, אין צורך להאביס את עצמכם. הכל צריך להיות במידה.

מה אוכלים?

אפשר לאכול חביתה עם פרוסת לחם וירקות, או סלט עם טונה וקינואה או קוואקר על בסיס חלב. מאוד חשוב לשים לב גם מה היא שעת האימון – אם מדובר באימון בוקר, הארוחה יכולה להיות דשנה יותר. כך אפשר, למשל, לאכול סנדוויץ' מפנק עם חלבון טוב כמו טונה או ביצים, ולהוסיף גבינות. אם מדובר באימון ערב, סביר שהארוחה תתקרב יותר לשעת השינה, ולכן נחפש אופציות קלילות יותר כמו פנקייק בננה שיש בו את הביצה שמתפקדת כחלבון מלא.

פנקייק בננה יכול לתפקד כמאכל מעולה לאחר אימון ערב. תמונה מכאן

 

לטיפים נוספים עקבו אחרי לי באינסטגרם ובערוץ היוטיוב שלה.

ספרו לנו מה אתם אוכלים אחרי האימון, העלו תמונה לפייסבוק של הערוץ או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

תמונה ראשית מכאן.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top