רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / מה עושים עם סמארטפון ישן?

מה עושים עם סמארטפון ישן?

קניתם סמארטפון חדש? אל תזרקו את הישן, יש כמה שימושים מעולים שאפשר לעשות בו. מתוך מגזין Fix

רבים מאיתנו מחליפים בתדירות גבוהה את המכשיר הסלולרי שלנו, אבל מה עושים עם המכשיר הישן? ובכן, לרוב הוא פשוט נזרק או נשכח באיזו מגירה, וחבל. מסתבר שיש כל מיני דברים שאפשר לעשות עם המכשירים הישנים שלנו.

החלפת המכשיר בתדירות גבוהה

הישראלים מחליפים טלפון בממוצע כל שנה או שנתיים, מה שאומר שיש עוד המון מכשירים נטולי שימוש שיכולים להיות שימושיים מאוד. רוב האנשים מחליפים את המכשיר כי הוא איטי וכבר לא משרת אותם מבחינת זמן סוללה, אבל אם נצטרך מכשיר לפעולה בסיסית נוכל קודם כל לפרמט אותו – כלומר למחוק את כל התכולה שלו, ולעיתים להשאיר אותו מחובר לחשמל באופן קבוע, מה שייתר את החלפת הסוללה או את הצורך בטעינות תכופות.

אפשר לפרמט את המכשיר ולהשתמש בו לפעולה בסיסית אחת. תמונה מכאן

מה אפשר לעשות עם המכשיר הישן?

אחד הדברים הכי שימושיים שנוכל לעשות הוא להפוך את הסמארטפון הישן שלנו למכשיר אבטחה אישי. הטלפונים שלנו עמוסים בחיישנים, מצלמות, מיקרופונים ורמקולים, שיכולים להיות המאבטח הכי טוב בבית שלכם.

אפשר להתקין את אפליקצית HAVEN של אדוארד סנודן, אפליקציה הניתנת להורדה בחינם ומשתמשת בחיישנים המובנים של המכשיר, כדי לשלוח לכם התראות במידה והטלפון ראה, שמע או הרגיש משהו חריג – הכל כמובן ניתן להגדרה ידנית.

חברו למצלמת הטלפון עדשת זווית רחבה, או עדשת "עין דג" שתאפשר זווית רחבה וכך תראו יותר ממה שמתרחש בסביבת הטלפון. עדשות כאלה נפוצות היום מאוד וניתן לרכוש אותן בזול באתרים כמו איביי ואלי-אקספרס.

מצלמת תיעוד לרכב

אחד הדברים שיהיו שימושיים יותר לטעמי הוא מצלמת תיעוד לרכב – פתרון יעיל שיכול לחסוך לכם המון כסף אם תהיו מעורבים בתאונה חלילה, או ששוטר תנועה יטעה בזיהוי שלכם.

מצלמת תיעוד לרכב. תמונה מכאן

כדי להפוך את הטלפון למצלמה כזו, כל שצריך הוא לחבר אותו במיקום נוח ברכב. אם יש לכם שני מכשירים, אפשר להשתמש בהם כמצלמה אחורית ומצלמה קדמית. את הטלפון מומלץ לקבע באמצעות תושבת לסמארטפון, שנמכרת גם היא כיום בסכומים נמוכים מאוד. מחברים לטעינה באופן קבוע, ומורידים אפליקציה ייעודית למטרה. אפליקציה טובה ומולצת לדוגמה היא NEXAR הישראלית.

 

יש לכם שאלות לגיא? כתבו לנו פה בתגובות, שתפו אותנו בעמוד הפייסבוק של התוכנית או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

תמונה ראשית מכאן.

 

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top