רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / סטוריז מושלמים באינסטגרם

סטוריז מושלמים באינסטגרם

אל תציפו תכנים וגוונו בין הווידאו לסטילס: הסטוריז שכולם ירצו לראות. מתוך מגזין fix

אם לא הייתם על אי בודד בשנה האחרונה, בטוח שמעתם על ה"סטוריז" של האינסטגרם, שהפכו להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. גם בסטוריז יש דברים שכדאי לעשות וכאלה שלא, והנה הטיפים המושלמים לסטוריז מגניבים.

מה זה בכלל סטוריז?

באוגוסט 2016 אינסטגרם השיקו את הסטוריז – אפשרות להעלאת תכנים (תמונות וקטעי וידאו) לאינסטגרם במתכונת דומה מאוד לסנאפ-צ'אט, שמהותה העיקרית היא שהתכנים האלה נמחקים לאחר 24 שעות. ההתחלה, כמו טבען של חלק מההתחלות, הייתה סקפטית, אך מהר מאוד הסטוריז הוכיחו את עצמם ואת הערך המוסף שלהם (העלאת ה-Engagements ומספר העוקבים).

מה מיוחד בסטוריז?

היתרון הגדול בסטוריז הוא האפשרות "להציף" את העוקבים שלנו בפוסטים מבלי להרגיש אשמה (זו בחירה שלהם אם לצפות בסטוריז שלנו או לא), ובמקביל אנחנו יכולים להעלות תכנים כאלו ואחרים מבלי "ללכלך" לעצמנו את פיד האינסטוש.

אני אישית משתדלת לספר סיפור דרך הסטוריז שלי, כזה שלא בהכרח הייתי רוצה ש"ילכלך" לי את הפיד, לדוגמא – לפני ואחרי של מנה שהכנתי, תהליך הכנה של משהו או טיול שעשיתי.

טיפים מנצחים

1. תכנים – אין שום בעיה להעלות לסטוריז הצצות לחיינו האישיים, אבל צריך לשים לב מה מעלים ומה עדיף לחסוך מהעוקבים שלנו. תכנים אופטימליים הם כאלו שהעוקבים שלנו יכולים, רוצים או מסוגלים להתחבר אליהם.

2. תכלית – לא לחפור יותר מדי. הסטוריז צריכים להיות ערכיים ומהירים. ישנן פלטפורמות אחרות למלל ולסיפורים ארוכים. חשוב להתאים את התוכן למדיום.

3. תדירות – לפחות פוסט אחד ביום בסטוריז זה מעולה, ויותר מאחד זה אפילו נפלא ומגביר את הסיכויים לחשיפה גבוהה יותר בקרב העוקבים.

4. כלים – רצוי להתנסות ולהשתמש בכל הכלים שהסטוריז מספקים לנו. לתייג מיקום (פעולה שמוסיפה את הסטורי שלנו לרשימת סטוריז לפי מיקום – מגביר חשיפה) ולתייג חשבונות או פרופילים אחרים (עוקבים נוספים פוטנציאליים).

5. איכות – רצוי להעלות תכנים מהמצלמה של הנייד ולא כאלו שצולמו דרך הסטוריז, מהסיבה הפשוטה שהם יהיו באיכות טובה יותר (כיום ניתן להעלות לסטוריז תמונות וסרטונים מכלל הגלריות במצלמה ולא רק כאלו שנוצרו ב-24 השעות האחרונות כפי שהיה בעבר).

6. גיוון – רצוי לשלב וליצור איזון בין תמונות לסרטוני וידאו על מנת ליצור דינמיות ועניין.

מה לא כדאי לעשות

אל תעלו יותר מדי פוסטים בתדירות גבוהה מדי. אין שום דבר טוב בהצפה, זה מתיש ומייאש. עד 10 פוסטים ביום זה ממש בגדר הסביר. כדאי לא להעלות תכנים שאנשים לא רוצים לראות. נסו לאפשר הצצה לעולמכם הפרטי מבלי לשעמם ומבלי לחזור על עצמכם. בנוסף, לא כדאי להשתמש בסטוריז רק כדי לקדם עסק, מוצר או מקום כלשהו. יותר מדי אינפורמציה, ועוד שיווקית – מקומה לא בסטוריז.

 

עקבו אחרי חשבון האינסטגרם המיוחד והמרתק של נטעלי.

צילמתם תמונה שאתם חייבים להראות? תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בפינה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

צילומים: נטעלי ידין.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top