רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / כיצד למכור נכס במחיר המקסימלי?

כיצד למכור נכס במחיר המקסימלי?

מתכננים למכור את הבית? קראו את הטיפים הבאים לפני שאתם שמים על הבית תוית מחיר!

שיפוץ הנכס לפני מכירה מאפשר במקרים מסוימים להרוויח סכום נאה בפרק זמן קצר יחסית, אבל לפני שאתם יוצאים לדרך כדאי לדעת איזה שיפוץ לעשות ואיך אפשר למקסם את הרווחים? טיפים מאת הקבלן שי לוי בעלי חברת שיטל בנייה ושיפוצים.

מה הצעדים הראשונים שאני צריכה לעשות?
פעמים רבות, שינויים ע"י שיפוץ קל או מאסיבי, מעלים את ערך הנכס באופן משמעותי. הצעד הראשון הוא כמובן להעריך את גודל ההשקעה המקסימאלי הנדרש. צריך כמובן להתחשב בגורמים נוספים כגון מיקום, קרבה לתחבורה וכו', אבל אם מבודדים לרגע את השיקול הראשון, צריך לבנות הערכת עלויות ע"י טבלה המשקפת את מה שנדרש לעשות בנכס. גם אם לא תיכנסו לתכנון מלא, כדאי להיעזר במעצבת פנים טובה (אפילו לפגישה בת כמה שעות בעלות לא גבוהה) בכדי לזהות את הצרכים ולעשות סדר עדיפויות.

איזה תיקונים הכרחיים ואיזה פחות? (למשל, האם יש לבצע תיקוני חשמל וצנרת?)
נזילות בצנרת, קצרים בחשמל או בעיות איטום הם מסוג הבעיות שמרתיעות כל רוכש פוטנציאלי ויכולות לפגוע באופן משמעותי במכירת הנכס. לא מדובר בקוסמטיקה בלבד שניתן להתגבר עליהם בהשקעה זולה יחסית, אלא בבעיות אקוטיות שחייבים לטפל בהן ללא דיחוי כי הן גם גורמות לנזק מצטבר (רטיבות בחול למשל).

מהו סכום השיפוץ המומלץ בהתאם לשווי הנכס?
זה נורא משתנה בין נכס לנכס, זה תלוי בגורמים נוספים כגון מיקום, תחבורה קרובה, פוטנציאל השבחה וכדומה. למשל דירה יד שנייה בת 3 חדרים בשטח גדול כמו שבנו פעם, ניתן ע"י תכנון נכון להפוך לדירת 4 או 5 חדרים, וע"י כך להשביח את הנכס באופן משמעותי. בעזרת מחירוני נדל"ן, ניתן לדעת מה ההפרשים בין דירת 3 חדרים או דירת 4 או 5 חדרים באותו אזור.

כמה כדאי להשקיע כדי למקסם את הרווח ממכירת הדירה?
שוב גם כאן זה מתחבר למה שציינו קודם, צריך לבחון כל מקרה לגופו ולהיעזר בבעלי מקצוע: אדריכל/ מעצבת/שמאי. יש לקבל הצעת מחיר מקבלן, ואז לקבל החלטה מושכלת, וכמובן להיעזר בנתונים מרשות המיסים או מחירוני נדל"ן, על עסקאות שנעשו באזור ויש כאלו בשפע.

מתי לא ישתלם לשפץ בית לפני מכירתו?
למשל אם מדובר בנכס שעומד לעבור תהליך של תמ"א 38, הרי שאין טעם בהשקעה כלשהי מכיוון שהוא ממילא הולך לעבור תהליך של השבחה.

 

לעוד רעיונות וטיפים היכנסו לאתר של arcdb או לדף הפייסבוק שלהם.

שיפצתם את הבית? העלו תמונה של ביתכם לדף הפייסבוק שלנו או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top