רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / טיפים לשימוש בפילטרים

טיפים לשימוש בפילטרים

נטעלי ידין עם כל הטיפים לשימוש מוצלח בפילטרים של אינסטגרם. מתוך מגזין Fix

פילטר. מילה שנשמעת לנו זרה ומסתורית אבל היא בעצם פשוטה מאוד. פילטר הוא מסנן בעברית, מכשיר המיועד לחסום רכיבים מסוימים ובמקביל להניח לרכיבים אחרים לעבור. אנחנו נתקלים בפילטרים בחיי היום יום שלנו, בין אם במודע ובין אם לא, ומסתבר שהם קיימים, איך לא, גם באינסטגרם.

מערכת הפילטרים באינסטגרם היא חלק מאפשרויות עריכת התמונות שהאפליקציה מספקת, והם מאפשרים לנו, מעבר לעריכה ידנית של כל מיני אלמנטים בצילום, אפשרות לעריכה קלה ומהירה של התמונה בהחלקת אצבע. באינסטגרם יש כיום 40 פילטרים שונים זה מזה, חלקם פופולריים יותר (clarendon הכי פופולרי, 25%) וחלקם פחות: מהפיכת התמונה לשחור/לבן ועד למראה וינטאג'י נוסטלגי. חלקם מדגישים אלמנטים מסוימים בתמונה (כמו קונטרסט, צללים, אזורים בהירים), חלקם מטשטשים, ובאופן כללי כולם מבצעים איזו מניפולציה ויזואלית על התמונה המקורית שלנו.

אז איך עושים את זה?

ברגע שאנחנו מכניסים תמונה לאינסטגרם, האפשרות הראשונה שנפתחת בפנינו היא עריכה באמצעות פילטרים. בלחיצה אחת אפשר לבחור בפילטר הרצוי ומיד לראות איך הוא משנה ומשפיע על התמונה. לכל פילטר מנעד אחוזים של עוצמה מאפס עד מאה, ובעזרת האחוזים אנחנו יכולים לבחור את מידת ההשפעה של הפילטר על התמונה.

ניסוי וטעייה

חוויית העריכה באמצעות פילטרים היא בעיקר בדרך של ניסוי וטעייה. אפשר להגיע באמצעות הפילטרים לתוצאות מעניינות, אף על פי שכיום רק כ-18% מכלל התמונות המועלות לאינסטגרם עוברות דרך פילטר (חלק לא עוברות עריכה בכלל ויש אחרות שעורכים אותם באפליקציות חיצוניות).

מילת המפתח – מינון

כמעט כמו כל דבר בחיים, גם בשימוש בפילטרים צריך לדעת לדייק ולא להגזים. באפשרות המקסימלית שלהם, ה-100%, יש להם מראה מאוד מזוהה, והחוכמה היא לשחק באחוזים הנמוכים יותר, לשלב כמה פילטרים ולהגיע לתוצאה מעניינת וייחודית.

 

עקבו אחרי חשבון האינסטגרם המיוחד והמרתק של נטעלי.

השתמשתם בפילטרים מעניינים? תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בפינה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

צילומים: נטעלי ידין

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top
the_post_id=12133