רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / טיפים לצילומי רחוב מושלמים

טיפים לצילומי רחוב מושלמים

מיקום מעניין, זוויות ופרספקטיבה: כך תיצרו תצלומי רחוב שיפארו לכם את האינסטגרם. מתוך מגזין fix

מכירים את זה שאתם מטיילים ברחוב, ופתאום רואים משהו שאתם חייבים לצלם? מסתבר שכל אחד יכול לצלם צילומי רחוב מוצלחים, ועם כמה טיפים פשוטים תוכלו להשביח את חשבון האינסטגרם שלכם.

צילום רחוב הוא ממש לא טרנד, נראה שהוא תמיד היה שם ותמיד יישאר. אבל ההתפתחות והחשיפה הגדולים שלו החלו בעיקר בשנות ה-30 של המאה ה-20 בזכות אנרי קרטייה ברנסון, צלם צרפתי שהתמקד באנשים החולפים ברחוב ובפעולותיהם ולאו דווקא ברחוב עצמו. אנרי נחשב לזה שביסס את עקרון הרגע המכריע ("The decisive moment"), המתייחס לפעולתו של הצלם, המתרכזת בנקודת זמן אחת קריטית ומשלבת את יכולת הראייה וההתבוננות של הצלם ("העין" שלו) עם האירועים המתרחשים מעצמם ברחוב.

צילומי רחוב מוצלחים

האמת היא, שכל אחד יכול לצלם צילומי רחוב מוצלחים. הרחוב כשלעצמו הוא מקום ציבורי ודינמי שלא נח לרגע, ובשביל לייצר צילום רחוב טוב לא צריך ציוד משוכלל ומתוחכם, רק סבלנות, ספונטניות ועין טובה. הרעיון העומד מאחורי צילום רחוב טוב הוא היכולת להיות נוכח ברגע נתון, ללכוד אותו ולספר סיפור מעניין בפריים מוצלח אחד בלבד.

טיפים

בחרו מיקום מעניין עם רקע שלא גונב את ההצגה, כזה שניתן להתמקם בו ולחכות בסבלנות לפריים המנצח. יש הטוענים שכך עדיף על פני צילום תוך כדי הליכה ושוטטות, למרות שגם לפעולות אלו יש יתרונות משלהן.

שימו לב לפרטים – חשוב להרגיש את המקום, לראות סימנים, לשמוע קולות ולהריח ריחות שמקיפים אותנו ברחוב. כל אלו מכניסים את הצלם לאווירה.

זוויות צילום שונות – הסתכלו למטה ולמעלה על מנת לקלוט אלמנטים והתרחשויות שלא בהכרח כל אחד רואה.

פרספקטיבה מעניינת – צילום אובייקטים (אנשים נניח) על רקע עצמים גדולים על מנת ליצור ניגודיות.

משחקים– שחקו עם השתקפויות, אור וצל, צילום בשחור/לבן. כל אלו יוצרים עניין ומוסיפים דרמה.

השראה

ההשראה נוצרת מהיציאה לרחוב, ההתבוננות וההקשבה. היא נמצאת מסביבנו, תמיד וכל הזמן. אפשר לתעד רגעים בספונטניות, אפשר להשתמש באירוניה להעברת מסרים חברתיים, ואפשר גם להשתמש בהומור ולביים סצנות צילום רחוב בעלות אסתטיקה משובחת, קומפוזיציה מוקפדת ולוק משמח.

צילום משוטט

אני שייכת לצלמים המשוטטים ולא מפני שאין לי סבלנות להתמקם בנקודה מסוימת, לחכות שההתרחשות תקרה מעצמה ולהנציח אותה, אלא מכיוון שאני מאוד אוהבת להסתכל למעלה ולמטה, תוך כדי תנועה ולייצר בעצמי פריימים שמעניינים אותי. אני אוהבת את הדינמיות והאקטיביות של לחלוף ליד או דרך סיפור בזמן התרחשותו, ובהיותי בעייתית עם דחיית סיפוקים, אני עוזרת לעצמי ליצור את צילומי הרחוב המנצחים שלי.

 

עקבו אחרי חשבון האינסטגרם המיוחד והמרתק של נטעלי.

צילמתם תמונה שאתם חייבים להראות? תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בפינה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

צילומים: נטעלי ידין.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top