רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / טיפים לבחירת תאורה בסלון

טיפים לבחירת תאורה בסלון

מתלבטים איזו תאורה מתאימה לכם בסלון? התשובה לשאלה במגזין Fix

הסלון שלנו הוא אחד המקומות שאנחנו מבלים בו הכי הרבה: באירוח, בשיחה, בבילוי עם הילדים ובארוחה. כדי להבין איזו תאורה הכי מתאימה לסלון שלנו ביקשנו מאנשי המקצוע של "מחסני תאורה" כמה טיפים.

גופי התאורה בסלון צריכים להשתלב בצורה נעימה בחלל שיצרנו. אסור שהם יסנוורו אותנו או ישתקפו בשאר הפריטים בסלון, וכדאי גם שהם לא יצריכו מאיתנו תחזוקה גבוהה של החלפת נורות.
מומלץ להשתמש בסלון בשני סוגים של תאורה. תאורה שימושית לישיבה, קריאה, אכילה ואירוח, ותאורת אווירה שהיא רגועה יותר, לא ישירה, מאירה רק חלקים קטנים מהסלון ונותנת תחושה נעימה בחלל.

תאורה שימושית

בגופי תאורה צמודי תקרה, אנחנו מקבלים פתרון של הבלטה, הגדלה והרחבה של הסלון, לעומת גופי תאורה תלויים שינתקו לנו חלק מהסלון. במקרים שהסלון משולב בפינת האוכל ואנחנו רוצים לנתק אותה מהסלון, נשתמש בגוף תאורה תלוי מעל פינת האוכל. בסלון נשתמש בגוף תאורה צמוד תקרה מאותה משפחה וחומרים של גוף התאורה מפינת האוכל.

תאורת אווירה

לתאורת אווירה אפשר להשתמש במנורות עמידה או במנורות קיר עם אהיל סגור שמפזר את התאורה על הקירות ועל התקרה. אפשרות נוספת היא אופציה נוספת להשתמש בתאורה נסתרת: גופי תאורה שקועים בתקרה או כל מקור אור אחר שמאיר בצורה לא ישירה את אזור הישיבה שלנו. בתאורה נסתרת אנחנו רואים בעיקר החזרים של אור, ולא את מקור האור עצמו.

עוצמת התאורה בסלון

בסלון שגודלו כ-20 מ"ר, מומלץ להשתמש בתאורה עם עוצמת לד של כ-50\60 ואט. בסלון שבו הצבעים של הריהוט, התקרה והרצפה כהים מומלץ להגביר את עוצמת התאורה ב-50%.
מעל פינת האוכל יספיקו גופי תאורה עם עוצמה חלשה יותר, כי הם אמורים להאיר את שולחן האוכל בלבד ולא את החלל. עוצמת תאורה של כ-18\20 ואט מספיקה במקרה הזה.

גם בסלון וגם בחדר האוכל כדאי להשתמש בגופי תאורה נשלטים. בגופי תאורה אלה אנחנו יכולים לשלוט על עוצמת האור ועל הגוון שלו, ולהחליט לפי הסיטואציה אם אנחנו מעוניינים בגוון לבן יותר או צהוב יותר.

 

לעוד רעיונות וטיפים היכנסו לאתר של "מחסני תאורה".

שדרגתם את התאורה בסלון? העלו תמונה לדף הפייסבוק שלנו או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

צילום תמונה ראשית: יואל אליווה

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top
the_post_id=12449