רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / DIYoung - ליאת בר / טיפים לאחסון תכשיטים

טיפים לאחסון תכשיטים

רעיונות וטיפים מעולים לאחסון תכשיטים בצורה יפה ויעילה. מתוך המגזין היומי FIX
 


כל מי שמחזיק אוסף גדול של תכשיטים – שרשראות, צמידים, טבעות או עגילים – מכיר את התסכול שבחיפוש אחרי תכשיט אחד בין כל ערימות התכשיטים. כדי להקל על החיים שלנו וגם על הבלאגן בחדר, כדאי לארגן ולאחסן את התכשיטים בצורה נוחה ומסודרת. איך? בבקשה, קבלו טיפים שיעזרו לכם לשמור על אחסון יעיל ואסתטי של התכשיטים שלכם.

איך כדאי לאחסן טבעות?

הדרך הקלה והיעילה ביותר לאחסן טבעות, כדי שלא ילכו לנו לאיבוד ויסתובבו בכל מקום, היא באמצעות צלחות. אפשר לקחת צלחת קטנה בכל מיני צבעים וסגנונות ולרכז עליה את כל הטבעות יחד. אם רוצים להשקיע קצת יותר, אפשר לקנות כל מיני פסלונים קטנים מחנויות יצירה, פסלונים שניתן להניח גם עליהם חלק מהטבעות. למעשה, אתם יכולים להדביק באמצעות דבק חם על צלוחית קטנה פסלון קנוי, ולזכות בצלחת טבעות שהיא גם יפה, גם שימושית וגם מיוחדת.

תמונה מכאן

אחסון שרשראות וצמידים

צלוחיות זה יופי אם יש לכם קצת טבעות. אבל אם קופסת התכשיטים שלכם כוללת גם הרבה שרשראות וצמידים, כדאי לחפש מעמד מסודר גם עבורם. נשתמש באותו רעיון של צלחת תכשיטים, אבל נהפוך אותו לצלחת קומות – מניחים צלחת אחת מעל לשנייה, רצוי צלחות בגדלים שונים, וביניהן ממקמים פמוט, אגרטל קטן או כוס צרה, כדי ליצור מעין מעמד קומות. מדביקים הכל בעזרת דבק חזק, כמו דבק חם. קיבלנו מעין מגדל צלחות, כשבכל קומה ניתן למקם סוגים שונים של תכשיטים.

הפתרון לשרשראות ארוכות ודומיננטיות

שרשראות דומיננטיות הן שרשראות שאני ממליצה לא להחביא, אלא לאחסן בדרך שתאפשר לנו להראות את היופי והייחודיות שלהן. הכנתי סרטון בערוץ בו הראיתי איך אפשר לקחת לוח שעם פשוט, שניתן להשיג בכל חנות יצירה, ובעזרת שדרוגים קלים להפוך אותו ללוח תלייה לשרשראות. ניתן להעניק ללוח צבעוניות באמצעות  בדים ואפילו וואשי-טייפ (וואשי-טייפ הוא סוג של סלוטייפ צבעוני במגוון צבעים וסגנונות). כדאי לבחור 2-3 סגנונות של וואשי-טייפ ולהדביק על גבי הלוח אחד ליד השני. המראה שמתקבל הוא צבעוני ומיוחד מאוד. אפשר לצפות את מסגרת הלוח באבנים ולתלות את השרשראות באמצעות נעצים. ממליצה להניח את הלוח במקום גלוי, כדי להשוויץ גם בלוח שיצרנו וגם בכל אותן שרשראות. אגב, זו יכולה להיות דרך מעולה גם לאחסון עגילים.

מתוך הערוץ של ליאת בר Loli Bell

אם אין לכם מקום ללוח שעם, תוכלו להשתמש במתלים מוכנים שמוכרים בחנויות לבית. הכוונה לכל אותם מתלים שבדרך כלל מצמידים לקיר ומנצלים אותם לתליית מעילים וצעיפים. ניתן לתלות עליהם את כל השרשראות שלנו, ולחסוך כך הרבה מקום. המתלה לא באמת תופס לנו שטח, כי הוא נתלה על הקיר, ועדיין מאפשר לנו אחסון של לא מעט תכשיטים. כמובן שאת המתלה ניתן להשאיר כפי שהוא, אבל היצירתיים שבינינו יכולים לצבוע ולקשט אותו. אם אתם ממש משקיענים, תוכלו להכין את המתלים האלה מחתיכת עץ קטנה והדבקה של ידיות עליה.

 

הכנתם גם? תראו לנו מה יצא בפייסבוק של הערוץ או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

לעוד רעיונות שווים של ליאת עקבו אחריה בערוץ שלה.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

תמונה ראשית מכאן.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top