רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / וילונות מאז ועד היום

וילונות מאז ועד היום

רוצים להתאים וילון לסלון החדש? קבלו את הטיפים הבאים שיעזרו לכם לבחור את הוילון שהכי מתאים לבית שלכם!

הוילונות של היום כבר מזמן לא משמשים רק עבור צל, ובשנים האחרונות הם הפכו לפריט עיצובי שעושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. רון צדיק מנכ"ל לה-קורטינָס וילונות מעוצבים מספר לכם איך משלבים וילונות מעוצבים בצורה נכונה וחכמה בבית. 

במה שונים הווילונות של היום לעומת הווילונות של פעם?
בעבר, וילונות שימשו עבור צרכים בסיסיים של הצללה והגנה מפני השמש ולכן ההיצע היה דל. היום, הוילונות הפכו לטרנד אופנתי חשוב שסחף את עולם העיצוב והינם חלק בלתי נפרד מכל בית ומשרד. כאשר מזכירים את ההתפתחות בתחום, אי אפשר לא להתייחס לווילונות החשמליים המהווים את קדמת הטכנולוגיה – וילונות הכוללים מנגנון הפעלה חשמלי הניתן לשליטה מרחוק. מדובר במערכת מתוחכמת למדי אשר יכולה להיות חלק ממערכת בית חכם.

מה היתרונות של וילונות בהפעלה חשמלית?
כאשר יש לנו חלונות גדולים בבית אשר לא מתאפשר לפתוח ולסגור אותם באופן ידני, עקב משקל הוילון, גודלו, או גובהו, נעשה שימוש בוילון בעל מנגנון הפעלה חשמלי.
בנוסף, בבית/משרד בו מספר החלונות די גדול, אין צורך לעבור ליד כל וילון בשביל לפתוח ולסגור אותו, ולא צריך להגיע פיזית ליחידה של החלון בשביל לפתוח או לסגור אותה – כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ על כפתור אחד. התחברות למערכת הבית החכם מאפשרת לנו לשלוט בווילונות החשמליים מהסמארטפון, מהשלט ואפילו מהאייפד.

באמצעות הממשק הטכנולוגי הזה, נוכל לתזמן ולשלוט מראש במצבי תפעול הוילונות. למשל נוכל לקבוע מראש שכל בוקר בשעה מסויימת הוילונות יוסטו לצדדים, או לשם שינוי יתגוללו כלפי מעלה.

אילו עוד חידושים נוספים ניתן למצוא היום?
כחלק מהפיתוח וההתקדמות הטכנולוגית, מוצרי ההצללה משולבים הם המילה האחרונה, הן מבחינת העיצוב העתידני והן מבחינת התפעול והפרקטיות המושלמת.
למשל, חברת אורגון, מהמובילות בשוק הוילונות וההצללה העולמי, יצרו את הקומבי – למעשה זהו שילוב של שני וילונות דואט תחת מנגנון הפעלה אחד, מה שיוצר מוצר משולב המאפשר שליטה אופטימלית בהצללה ובהסתרה.
מוצר נוסף נחשק גם ממשפחת הדואטים הוא דואט הטופ דאון – מוצר הצללה משוכלל ופיתרון ייחודי וחכם שמאפשר הסתרה יעילה ושמירה על אינטימיות בתוך הבית או המשרד. למעשה ניתן לכוונן את הוילון לאיזה חלק שנרצה בחלון, מדהים!

אחרון וחביב הוא וילון הגלילה דואו רול – למעשה שילוב בין וילון הגלילה האטום לבין וילון גלילה רשת שקוף. מראה עיצובי משגע ויכולת שליטה מצויינת בכניסת האור לחלל.

האם קיימים פתרונות הצללה שונים לבתים ולעסקים?
לא בהכרח, לכל עיצוב יש סגנון ולכל סגנון יש וילון. ניתן להשתמש בכל הוילונות ובכל מוצרי ההצללה בכל מקום. חשוב לדעת שלכל חלל ישנו קו מנחה אחר שיעזור לנו בבחירת הוילון או מוצר ההצללה המתאים.
בבית למשל, עלינו להתאים את הווילונות באופן אישי לטעם ולצרכים שלנו.
בגני ילדים, נדאג להשתמש בוילונות בעלי מנגנון הפעלה בטיחותי.
באולמות אירועים נשתמש בוילונות בעלי בידוד אקוסטי למניעת רעשים.
במשרדים, נשתמש בעיקר במוצרי הצללה, וילונות הנגללים מעלה ומטה, בעלי המראה ההייטקיסטי – וילונות אלו קלים לתפעול, וטובים ליצירת האפלה ולסינון קרני השמש הישירות.
בבתי מלון, נשתמש בבדים נשפכים בשילוב בד האפלה אטום, ומעליו בד חצי שקוף ליצירת החשכה ופרטיות מלאה, ומצד שני פיזור האור בחלל באופן שווה, רומנטיות ורכות. במוסדות ציבוריים נהוג להשתמש בוילונות מבדים חסיני אש וכן הלאה…

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top