רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / וילון לכל חלון

וילון לכל חלון

כמו בכל תחום בעיצוב הבית, גם עולם הווילונות מתפתח בשנים האחרונות ומציע סגנונות חדשים וטכנולוגיות מתקדמות… אז מה הם הטרנדים הכי חמים בעולם הווילונות? טיפים מהמעצבת סימי צדיק, מלה-קורטינס וילונות …

כמו בכל תחום בעיצוב הבית, גם עולם הווילונות מתפתח בשנים האחרונות ומציע סגנונות חדשים וטכנולוגיות מתקדמות… אז מה הם הטרנדים הכי חמים בעולם הווילונות? טיפים מהמעצבת סימי צדיק, מלה-קורטינס וילונות מעוצבים

אז מה חדש בעולם הווילונות?
הדפס על וילונות – נחשב לטרנד חדשני וייחודי בעולם הוילונות וההצללה.
באמצעות טכנולוגיה זו, ניתן להדפיס כל תמונה או איור שרק נרצה, צורות גיאומטריות, סגנונות כתיב ועוד. כיום ניתן להדפיס כמעט על כל מוצר הצללה. הדפסות דיגיטליות על גבי וילונות גלילה או בד מתבצעות באמצעות טכנולוגיית דיו ירוקה באמצעות מים, ללא כל חומרים מזיקים.
בנוסף, אי אפשר שלא להתייחס לטרנד העיצוב הגאומטרי – זהו עיצוב הכולל צורות מעולם ההנדסה ויכול לבוא לידי ביטוי בכל חפץ בחלל הבית (וילונות, אריחים, טפטים, ריצוף, ריהוט וכו'). למשל, במוצרי הצללה ייחודיים כדוגמת וילון הסאן סטריפ, ניתן ליצור צורות גאומטריות והשימוש בהן מאפשר משחק יצירתי ועיצובי מאוד. הוילון נוצר על ידי טכנולוגיה מתקדמת של חיתוך הבד בלייזר. החיתוך בלייזר מדויק מאוד ומאפשר מגוון צורות של חיתוך וצריבה על גבי הבד שלא מתאפשרות בטכניקות הרגילות.

איך סגנון העיצוב משפיע על בחירת הוילונות?
לוילונות ולמוצרי ההצללה קיימת חשיבות רבה בסגנונות העיצוב השונים.
ניקח לדוגמא את אחד מסגנונות העיצוב הבולטים – סגנון העיצוב הכפרי – סגנון עיצוב זה מאופיין במראה ובחומרים טבעיים, צבעי חול ואדמה, שילובים בין אבן לעץ. בסגנון עיצוב זה ניתן דגש לוילונות מבדי פשתן… אלו בדים קלילים, המתאימים בעיקר לוילונות בד הסטה, ווילונות רומאיים היוצרים את האווירה הטבעית והחמימה שיש בסגנון הכפרי. מוצר הצללה נוסף שישמש אותנו לסגנון העיצוב הכפרי הוא תריס העץ הונציאני – זהו וילון המדמה תריס, המשרה אווירה כפרית ומעצים את סגנון העיצוב בחלל.

על מה אסור להתפשר כשאני בוחרת וילון?
בראש ובראשונה אסור להתפשר על איכות הבד. אנו, אנשי המקצוע דואגים לבחור בבדים מיוחדים הנוצרים במיוחד עבור וילונות ומוצרי הצללה, ובכך דואגים לכך שהבד לא ישנה צבעו או לחילופין ידהה עם השנים כתוצאה משמש קופחת. בנוסף, חשוב לבחור בבד שלא יתכווץ, יתקמט או ישנה צורתו לאחר הכיבוס. כמו כן, מומלץ לבחור בצבעי בדים ניטראליים אשר ישתלבו באופן הרמוני בחלל ולא יהוו גורם עיקרי, אם נחליט בבוא היום לשנות את סגנון העיצוב או להחליף חלק מהריהוט למשל.

האם יש חשיבות לסגנון התפירה בוילון?
התשובה היא חד משמעית כן! תפירת וילונות הבד, דורשת דיוק מקסימלי ומומחיות בכדי ליצור וילונות במראה עשיר ומיוחד. סגנון התפירה קובע את המראה הסופי לווילון ואת הגימור שלו.

קיים מבחר גדול של סגנונות תפירה, כאשר בכל סגנון תפירה הוילון יראה אחרת, ולכן, בכדי ליצור את האווירה המושלמת ביותר לאותו חלל, כדאי שנבחר בסגנון התפירה הנכון שימקסם את הבד שבחרנו וישלים את ההרמוניה בחלל החדר. בנוסף, לא נשכח שהתפירה מושפעת מסוג האריג שנבחר. מה שאומר, שלא כל בד מתאים לכל סוג תפירה.

למה כדאי להזמין וילונות בתפירה אישית ולא ווילונות מוכנים מהאינטרנט למשל?
חשוב לזכור שווילונות הינם מוצר צריכה בסיסי באקלים הישראלי, חשוב להדגיש – מוצרי הצללה ווילונות מוכנים לא ניתנים לשינוי בגודל, בצורה, בסוג התפירה והצבע, ואילו וילונות הנתפרים בהתאמה אישית הן הפתרון המושלם לכל חלון. כאשר אנחנו הולכים לחנות של ווילונות, אנחנו יכולים לראות את המוצרים בגודל מלא, לחוש אותם ואת הבדים והמרקמים השונים, להתרשם מהמלאי הרחב של הבדים, להתנסות בסוגי מערכות ההפעלה, לבחון את סוגי המסילות, האביזרים הנלווים ועוד… דבר אשר אינו מתאפשר דרך האינטרנט. אין כמו אנשי צוות שמגיעים לבית הלקוח כדי למדוד באופן מדוייק את המפתחים של החלונות, ובודקים אילו נקודות חשמל נדרשות. בנוסף, עבודה עם מעצבת תתרום ליצירת האווירה ההרמונית בחלל ע"י בחירת מוצרי הצללה המתאימים ובחירת הבדים הנכונים, תוך התחשבות בסגנון התפירה וצבע הבד.

לעוד רעיונות וטיפים היכנסו לאתר של arcdb או לדף הפייסבוק שלהם.

יש לכם וילונות מיוחדים בבית? העלו תמונה של ביתכם לדף הפייסבוק שלנו או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top