רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / הכל על רב-פעמיות

הכל על רב-פעמיות

איך מצמצמים נזק לסביבה בעזרת מחדוש, DIY ובקבוקים רב-פעמיים. מתוך מגזין Fix

בשנים האחרונות מדברים סביבנו יותר ויותר על מחדוש וקיימות: להשתמש במה שיש ולצמצם את הנזק לסביבה. כשאנחנו ממחדשים או ממחזרים פריטים ישנים יש לכך ערך אקולוגי ואנחנו יכולים לתרום לצמצום כמויות הפסולת.

בקבוקי פלסטיק והנזקים לסביבה

מכלי משקה שמוטמנים בקרקע גורמים לנזקים רבים לסביבה. הם מזהמים את מי התהום, פולטים גזים רעילים על פני הקרקע וגם עולים למשק מיליוני שקלים.

האם ידעתם שמרבית הבקבוקים המשפחתיים (שלא מוחזרים בפיקדון) לא ממוחזרים, מגיעים לאשפה ומשם להטמנה? ואם נדבר במספרים, מתוך 715 מיליון בקבוקים שנקנים כל שנה, רק 386 מיליון נאספים למיחזור ו-329 מיליון הבקבוקים הנותרים מוטמנים באדמה.

רב-פעמיות ומיחזור

רב-פעמיות היא תפיסה סביבתית מתקדמת הטוענת שיש לעשות שימוש חוזר במוצרים שברשותנו. ככל שנרבה להשתמש באותם מוצרים נחסוך בצריכה ונזהם פחות.

אז למה בעצם לא למחזר? כי תהליך המיחזור מזהם את הסביבה, וגם החומר שאנחנו ממחזרים יחזור בסופו של דבר להיות פסולת. ברב-פעמיות אנחנו חוסכים את תהליך המיחזור כולו ומונעים יצירה של פסולת.

התמונה מכאן

איך אפשר להפסיק למחזר?

התשובה פשוטה – כדי להפסיק למחזר אפשר לעבור לרב-פעמיות. אחת הדרכים הפשוטות ביותר היא להתחיל להשתמש בבקבוקים רב-פעמיים, כמו של סודהסטרים. בקבוק סודה אחד של סודהסטרים הוא תחליף ל-3,833 בקבוקים ופחיות חד-פעמיים למשפחה בשלוש שנים! שימוש חוזר בבקבוק אחד טומן בחובו תועלת סביבתית וצרכנית אדירה לכולנו.

ומה עם הדור הצעיר?

כדי להמשיך לשמור על כדור הארץ חשוב לחנך את הדור הצעיר לעבור לצריכת מוצרים רב-פעמיים. בעזרת בקבוקים רב-פעמיים צבעוניים, מגניבים ומותאמים לילדים יהיה קל מאוד לשכנע את הילדים לשמור על הבקבוקים שלהם – וגם להמשיך לשמור על הסביבה. הבקבוקים החדשים והמעוצבים של סודהסטרים הופכים את חוויית השתייה של הילדים למהנה וכיפית, אבל גם, ובעיקר, לידידותית לסביבה.

 

שכנענו אתכם לעבור לבקבוקים רב-פעמיים ונתקעתם עם המון בקבוקי פלסטיק? הנה כמה רעיונות לשימוש חוזר:

 

 

תמונה ראשית מכאן.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top