רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / הכל על מערכות חשמל חכמות

הכל על מערכות חשמל חכמות

חשמל חכם הוא אחד הדברים הכי פופולאריים בשנים האחרונות, טיפים מאת אלעד כהן הבעלים של חברת Wise home אלו סוגי חשמל חכם יש היום בשוק? היום קיימות שני סוגי מערכות …

חשמל חכם הוא אחד הדברים הכי פופולאריים בשנים האחרונות, טיפים מאת אלעד כהן הבעלים של חברת Wise home

אלו סוגי חשמל חכם יש היום בשוק?
היום קיימות שני סוגי מערכות חשמל חכם, מערכת קווית ומערכת אלחוטית. מערכת אלחוטית זה בעצם מפסק שמחליף את המפסק הקיים בבית, שבעצם החיבור הוא מתח הזנה 220 בתשתית הקיימת, ובעצם העניין האלחוטי הוא התעבורה בין המפסקים בבית.
המערכות הקוויות בנויות בצורה שיש מפסק, שהוא בעצם מפסק חכם שמחליף את המפסק הקיים, והחיבור שלו נעשה ע"י כבל תקשורת שמשורשר בין המפסקים בבית והולך ללוח החשמל. בלוח החשמל מותקנים בקרים שדרכם עוברות פקודות של שליטה על החשמל בבית: כגון דוד, מזגן, תריסים ועוד.

הרבה אנשים חושבים שבית חכם מסתכם בלשלוט בדוד ובמזגן, זה לא באמת ככה נכון? נכון, בית חכם זה מושג יותר כללי, כשמדברים על לשלוט על דוד ומזגן, מדובר בחשמל חכם שכמובן יכול לשלוט גם על תאורה תריסים וכו'. יש היום בשוק מערכות "אלחוטיות" ומערכות קוויות, כאשר המערכות הקוויות נותנות לנו יותר יכולת להתממשק למערכות נוספות כגון: אודיו וידאו, השקייה אזעקה וכו' – שפה אנחנו בעצם יוצרים את המושג בית חכם, אנחנו בעצם לוקחים מערכות שליטה שיודעות לאגד את כלל המערכות בבית לתוך בקר ראשי אחד, שבעצם מנתב לנו את השליטה על כל המערכות בבית וכך יוצרים "בית חכם".

איזה עוד יתרונות יש לחשמל חכם?
יש הרבה יתרונות, קחי לדוגמא את הציבור הדתי, היות ובכל בנייה התריסים הם חשמליים, ויש לנו מזגנים ותאורה ובשבת ובחגים אין אפשרות להדליק ולכבות, פה נכנסת היכולת של החשמל החכם להכניס המון פקודות שיבוצעו לפי תזמונים. יוצרים "תרחישי שבת" שנקבעים מראש ובעצם כל שבת התרחישים מתבצעים לבד. לדוגמא:  כניסת שבת, הדלקת תאורה ומזגנים, הרמת תריסים אפילו עד רמת האחוזים שנקבעו לתריסים בלילה, כיבוי והורדת התריסים למחרת. הכל מתבצע לבד דרך המערכת.

האם זה מתאים גם למשרדים?
 כן, מערכת בית חכם מתאימה גם לפרטיים וגם למשרדים. לדוגמא חדרי ישיבות חכמים בו שולטים על התאורה והמזגנים במשרד (כולל מרחוק). ניתן לשלב גלאים חכמים במשרדים כדי לחסוך באנרגיה.

לעוד רעיונות וטיפים היכנסו לאתר של arcdb או לדף הפייסבוק שלהם.

התקנתם מערכת חכמה בבית? העלו תמונה של ביתכם לדף הפייסבוק שלנו או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top