רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / אוכל / האחים גיל – 5 מאכלים בריאים

האחים גיל – 5 מאכלים בריאים

האחים גיל מדברים על חמשת מזונות הבריאות שאתם כנראה לא אוכלים מספיק. מתוך "בריאות DIY"

בשגרת החיים אנחנו נתונים להרבה להרבה גורמים דלקתיים ומזהמים חיצוניים שלא קשורים לתזונה שלנו, כמו זיהום אוויר, איכות המים ווירוסים. לכן, אנחנו רוצים להעשיר את הגוף שלנו בחומרים שהן אנטי דלקתיים ונוגדי חמצון.

יש שפע של מזונות שהם אנטי דלקתיים, והיום נתמקד ב-5 מזונות בריאות מאוד חשובים, שלא הכרתם או שלא ידעתם שהם כל כך בריאים.

שמן קוקוס

אחד השמנים הבריאים ביותר בטבע. שימו לב שאתם רוכשים את השמן האיכותי האורגני כתית טהור בכבישה קרה. לשמן הזה יש המון יתרונות, ואחד המשמעותיים בהם הוא שהוא מכיל חומצה לאורית. החומצה הזאת היא אחת החומצות הכי אנטי פטרייתיות אנטי בקטריאליות שיש.

עם שמן קוקוס אפשר לבשל, לאפות, לטגן ולתבל.

כורכום

אפשר להשתמש בשורש כורכום או בתבלין כורכום. כורכום מכיל כורכומין, שהוא אחד מהפיטוכימיקלים העוצמתיים שיש בטבע.

את תבלין הכורכום אפשר להוסיף לכל הבישולים, או לגרד את השורש שלו ולהכניס אותו לתבשיל או לסלט.

תמונה מכאן

נבטים

נבטים הם שלב בהתפתחות הצמח, והם מכילים המון ויטמינים ומינרלים, אבל גם כמעט ולא מכילים את המגננות של הצמח הבוגר. ככל שצמח מתפתח הוא מפתח לעצמו יותר מגננות נגד מזיקים ונגד טורפים. המגננות האלה באות לידי ביטוי בכל מיני חומצות שנמצאות בצמח, והחומצות האלה נוגדות עיכול.

מספיק לאכול כמות קטנה של נבטים, ולא חשוב אילו נבטים, ולקבל שפע של ויטמינים ומינרלים. אפשר להכין סלטים נפלאים שכוללים נבטים מכל מיני סוגים: נבטי ברוקולי, נבטי אלפלפא נבטים סיניים ועוד. אפשר גם תמיד להוסיף נבטים לתבשילים אסייתיים.

חומץ תפוחים

חומץ זה משהו שעושים בתהליך תסיסה. חומץ תפוחים הוא חומר שעשוי בתהליך טבעי ולא מלאכותי. החומץ מכיל שפע של ויטמינים ומינרלים.

בחומץ תפוחים אפשר להשתמש בסלט – פשוט במקום לימון תבלו בחומץ תפוחים.

מרק עצם 

הכוונה היא למרק עוף או רגל, או כל מרק שמכיל עצמות. הוא לא סתם נקרא "הפניצילין של הטבע", ונחשב לאחת מתרופות הסבתא הנפוצות ביותר.

העצמות של החיה, אם אלו עצמות בקר, עוף או דגים, מכילות שפע של ערכים חיוניים. אנחנו, בני האדם, לא אוכלים עצמות, אבל כשאנחנו אוכלים מרק שהעצמות בו בושלו במשך כמה שעות, אנחנו בעצם מקבלים את הערכים התזונתיים של העצם מהנוזלים שבמרק.

צפו בתכנית המלאה "בריאות DIY" בערוץ diy, ערוץ 41 ב-HOT.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top