רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / אוכל / האחים גיל – מזונות חומציים

האחים גיל – מזונות חומציים

האחים גיל מסבירים מהי גישת המזונות הבסיסיים-חומציים, ומדוע היא בעייתית. "בריאות DIY"

אחת מגישות התזונה הנפוצות ביותר היא הגישה של המזונות החומציים והבסיסיים. הגישה הזאת מחלקת את עולם התזונה למזונות שיוצרים תגובה חומצית ומזונות שיוצרים תגובה בסיסית. מזונות מעובדים ומזונות מהחי יוצרים תגובה חומצית בגוף שלנו, ומזונות מהצומח יוצרים תגובה בסיסית.
לפי הגישה הזאת כדי להיות בבריאות מיטבית התזונה שלנו צריכה להיות מורכבת מ-80% מזונות בסיסיים, ואחוזים קטנים יותר של מזונות מעובדים ומזונות מהחי.

הבעיה בגישת המזונות החומציים והבסיסיים

הבעיה בגישה שהיא מעודדת אנשים להפחית משמעותית מזונות מהחי ואולי אפילו להימנע מהם. יש מזונות שחשוב לאכול כדי להזין את הגוף שלנו ולקבל ויטמינים ומינרלים בכמות שאנחנו צריכים.

לפי גישת מזונות חומציים ובסיסיים המזונות שיוצרים תגובה חומצית עלולים לפגוע בחלקים מסוימים בגוף, ואת החומציות שנוצרת מנטרל הסידן שבעצמות. זה נכון שיש מזונות שיוצרים תגובה חומצית, והתגובה משפיעה על מערכת העיכול ועל מערכת השתן שלנו. עם זאת, הגוף שלנו לא יכול להרשות לעצמו בסיסיות יתר או חומציות יתר בגוף. במחזור הדם שלנו מסתובבים כל הזמן חלקיקים  שנקראים יונים ביקרבונטים, והמטרה שלהם לדאוג שרמת ה-PH, רמת החומציות-בסיסיות בגוף שלנו, תהיה מדויקת.

כלומר, כאשר אנחנו אוכלים, וזה לא משנה איזה מזון אנחנו אוכלים, נוצרת תגובה חומצית או בסיסית במערכת העיכול.  אבל ברגע שהמזון הזה מתפרק במערכת העיכול ונספג במחזור הדם שלנו, מייד הגוף מאזן אותו מבחינת החומציות-בסיסיות. חומציות או בסיסיות לא מסתובבות בגוף שלנו ופוגעות בו.

תמונה מכאן

האם חומציות פוגעת במערכת העיכול?

חשוב לזכור שחומציות ובסיסיות במערכת העיכול הם דברים טבעיים. הקיבה שלנו למשל היא איבר שיש בו סביבה מאוד חומצית, וכך זה צריך להיות. לפעמים גם השתן שלנו חומצי או בסיסי יותר – וזה לא תמיד קשור לבריאות שלנו.

צפו בתכנית המלאה "בריאות DIY" בערוץ diy, ערוץ 41 ב-HOT.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top