רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / בניית מסלעה בגינה

בניית מסלעה בגינה

יש לכם גינה ואתם מחפשים איך לשדרג אותה? מסלעה תתן לכם לוק טבעי ויוצא דופן!

רוצים לתת טוויסט עיצובי לגינה שלכם? מה דעתכם על מסלעה מלאה בצמחייה שתיצור אווירה מושלמת בגינה? לא תאמינו כמה זה קל ופשוט.

הנה מספר טיפים וקווים מנחים מהמומחה ערן לוינסון מ"אומנות הגינה הקסומה"

אז למי שלא יודע, מה זו מסלעה בכלל?
מסלעה היא מבנה של סלעים שמונחים אחד על השני במדורג.

איפה כדאי למקם את המסלעה?
במקומות בהם יש לנו הפרשי גבהים בגינה. המסלעה יוצרת מחיצה (טרסה) ועוזרת לנו "להרוויח" שטח ולהפוך אותו למישורי. ישנם גם מקומות בהם נשלב מסלעה לצרכים עיצוביים, ומשחק בגבהים בתוך הגינה עצמה – ואז נמקם אותה במקומות שונים בגינה – לרוב לא במרכז , בכדי לנצל את השטח במלואו. אולם, נתקלנו במקרים שמסלעה במרכז הגינה עזרה לנו לחלק את שאר השטח.

אילו חומרים דרושים כדי לבנות מסלעה?
בהקמת מסלעה, לרוב נצטרך להשתמש בכלים כבדים כגון בובקט או מחפרון, על מנת שנוכל לעצב ולסדר את הסלעים בצורה נכונה. כמובן שהסלעים יגיעו לגינה בעזרת משאית מנוף, ומומלץ להתייעץ עם בעלי מקצוע מנוסים לפני הקמת מסלעה.

איך הכי נכון לשלב אותה בעיצוב הגינה?
כל מקרה לגופו, כמובן, אבל לרוב נשתמש במסלעה בכדי לפתור בעיות גבהים בגינה, או לצורך הדגשה של אזור ספציפי על ידי תיחום במסלעה עם עץ מרשים במרכזה, או צמחייה מתאימה.

איזה צמחים כדא לשתול בתוכה/בקרבתה?
אני אוהב להטמין פקעות של נרקיסים, חצבים, רקפות, צבעונים, אמריליוס ועוד בין הסלעים, ולקבל אפקט שונה בחורף, עם פקיעתם. במקרים שבהם אנו בונים מסלעה כטרסה, אני אוהב לשתול צמחייה מתפרסת ומשתפלת (לדוגמת דיכונדרה) אשר גולשת על גבי הסלעים ומייפה אותה. כמובן שניתן גם למקם עץ מרשים במרכזה, וצמחיית צל לרגליה.

זה משהו שאפשר לעשות בעצמנו?
לרוב יש צורך בהתייעצות וגם ביצוע של איש מקצוע… מעטים הם האנשים אשר יכולים להרים סלעים ולמקם אותם ללא סיוע כלים מכנים. במידה ומדובה בטרסה קטנה שמורכבת מאבני לקט, ניתן לבצע באופן עצמאי – אבל עדיין, ממליץ להתייעץ עם בעלי מקצוע טרם הביצוע.

לעוד רעיונות וטיפים היכנסו לאתר של אמנות הגינה הקסומה או לדף הפייסבוק שלהם.

הכנתם מסלעה בגינה בעצמכם? אנחנו רוצים לראות! העלו תמונה לדף הפייסבוק שלנו או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top