רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / איך תצילו צמחים גוססים?

איך תצילו צמחים גוססים?

הצמחים בגינה נראים נבולים? אפשר להחיות אותם בעזרת כמה טיפים מעולים. מתוך מגזין Fix

כולנו כבר יודעים שאפשר לטפל בגינה הביתית לגמרי לבד. לא כדאי להיבהל מצמחים שנראים מעולפים: דווקא הם פיתחו סבילות והם הרבה יותר חזקים מהשאר. בכמה טריקים ובטיפול נכון הם יחזרו לפרוח לתפארת.

טיפול קוסמטי

באמצעות מזמרה או מספריים מורידים את כל העלים, הפרחים והענפים היבשים. הפעולה הזאת כל כך פשוטה ותורמת בצורה מיידית להתחדשות של הצמח.

באמצעות מזמרה או מספריים מורידים את כל העלים, הפרחים והענפים היבשים. תמונה מכאן

משקים ומדשנים

אפשר לאושש את הצמחים בעזרת מים כמובן; הקפידו להשקות במידה הנכונה כדי להחזיר לצמח את מה שאבד. בנוסף, מומלץ לדשן, והנה דרך מקורית לעשות זאת: קחו את שאריות הקפה השחור או אפילו את הקפסולות של המכונה, ושפכו לתוך העציץ. מדובר בדשן לכל דבר שיסייע מאוד לצמחים.

מיינו את תכולת העציץ

צמחים גדולים שכבר אין להם מקום, מומלץ לשלוף מהעציץ, לקטום להם את מערכת השורשים ולהקטין להם את הגוף לפחות בשליש. אחר כך מחזירים אותם לעציץ יחד עם אדמה חדשה, והם מתחילים לגדול מחדש.

פרחים באגרטל

כולנו מכירים את הסיטואציה הבאה: אתם מקבלים פרחים במתנה, הם יפים וריחניים, אבל תוך יומיים כבר נובלים. ובכן, יש דרך להאריך את חייהם: שוטפים היטב את האגרטל וממלאים אותו במים. למים מוסיפים אקונומיקה או סבון כלים, ואפילו סוכר. זה גם מאריך חיים וגם מעניק הזנה לצמח. אחת לכמה ימים רצוי לחדש ולהחליף את המים, וכן יש להניח את האגרטל במקום מואר ומומלץ רחוק ממזגנים.

טיפול נכון באגרטל יוביל להארכת חיי הפרחים. תמונה מכאן

 

רוצים עוד טיפים לגינה מושלמת? עקבו אחרי נמרוד באתר.

הצלחתם להחיות את הגינה? ספרו לנו פה בתגובות או העלו תמונה לפייסבוק של הערוץ. אפשר גם לתייג אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

תמונה ראשית מכאן.

nimrod

nimrod

מייסד ומנכ"ל at i-Garden
חקלאי עירוני. בן קיבוץ מבוא חמה ברמת הגולן. מייסד i-Garden יחד עם יוחאי שביט. חברת גגנות אורבנית שמספקת גינה ירוקה למרפסות בלב בעיר. ניהול קהילת מגדלים עירוניים בשיטת 'עשה זאת בעצמך' באמצעות הדרכות וסרטונים ברשתות החברתיות. בעל טור חודשי קבוע במגזין הגינון הישראלי 'גן ונוף'. בוגר המסלול לאדריכלות נוף בעל ניסיון פרקטי מקצועי. מומחה בהכרת הצומח ובתפעול מערכות מים והשקיה.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top