רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / איך מגדלים ירקות במרפסת?

איך מגדלים ירקות במרפסת?

היום כבר לא צריך לגור בבית עם גינה כדי לטפח גינת ירק משובחת, ואפשר לגדל ירקות אורגניים בכל מקום (אפילו בתוך המשרד)!  רוצים לדעת איך? טיפים מאדריכל הנוף אופיר שטלצר …

היום כבר לא צריך לגור בבית עם גינה כדי לטפח גינת ירק משובחת, ואפשר לגדל ירקות אורגניים בכל מקום (אפילו בתוך המשרד)!  רוצים לדעת איך? טיפים מאדריכל הנוף אופיר שטלצר

ניתן לגדל ירקות בכל מקום, גם על אדן חלון של דירת חדר בתל אביב… כל שצריך זה אור, לחות ומזון לשורשים. השיטה שמביאה תוצאה הכי הרבה והכי מהר הינה הידרופוניקה או בקיצור הידרו.
בבית קל מאוד לגדל בהידרו – נקי, פשוט ליישום ולא דורש תשומת לב רבה.

המרכיבים הם תעלת חשמל (להשיג בכל טמבוריה), מיכל קטן בנפח 5-10 ליטר (ג'ריקן), משאבת מים קטנה (יש בכל משתלה) וצינור מים גמיש. את התעלה מציבים במקום יציב ובשיפוע קל. בקצה מחברים הצינור ומוליכים למיכל.
את המשאבה מחברים לצינור מים קטן, מכניסים את המשאבה למיכל, ואת הצינור מחברים לראש התעלה. כך שמים שנכנסים בקצה אחד ייצאו בשני.
במכסה התעלה יוצרים חורים בקוטר של 5 ס"מ, בחורים אלו שותלים הירקות. במיכל המים מוסיפי דשן מתאים ע"פ הוראות היצרן. מחכים כמה שבועות ובתיאבון.

מגמת הגינון במצעים מנותקים תלך ותגבר בשנים הקרובות. הבנייה הצפופה לגובה ופיתוח המערכות לגידול במצע מנותק (שהן זולות ופשוטות) יתרמו לכך.

לעוד רעיונות וטיפים היכנסו לאתר של arcdb או לדף הפייסבוק שלהם.

מגדלים ירקות בבית? העלו תמונה של ביתכם לדף הפייסבוק שלנו או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top