רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / איך לתלות מדפים על הקיר?

איך לתלות מדפים על הקיר?

רוצים לתלות מדף ולא יודעים איך להתחיל? המומחים של FixIt Joe מסבירים ונותנים טיפים

 

אחד הדברים הראשונים שאנחנו עושים כשאנחנו עוברים לבית חדש, הוא לתלות מדפים, וילונות ותמונות על הקירות. כדי שנלמד אחת ולתמיד איך עושים את זה נכון ובקלות, ביקשנו מהמומחים של FixIt Joe שיסבירו לנו מה לעשות ומה לא לעשות.

איך מתחילים?

לפני שמתחילים לחורר את הקיר, חשוב לבדוק באיזה סוג קיר מדובר – גבס או בטון. באופן עקרוני קירות חיצוניים עשויים תמיד מבטון. אם מדובר בקיר פנימי – הקישו עליו כדי לדעת האם מדובר בקיר גבס או קיר בטון. בהתאם לקיר, קנו בחנות חומרי הבניין דיבלים וברגים מתאימים.

קודחים!

אם מדובר בקיר גבס, משתמשים בדיבל גבס (דיבל בצורת ספירלה). בעזרת מברגה או מברג מכניסים את הדיבל לקיר.
אם אתם רוצים לקדוח בקיר בטון, השתמשו במקדחה עם מקדח מסוג וידיה, שיחדור לבטון ולא יפצע אותו. קוטר המקדח צריך להיות זהה לקוטר הדיבל. אחרי הקידוח, נועצים את הדיבל לחור שקדחנו ודופקים עליו בפטיש כדי להכניס אותו לתוך הקיר.

תמונה מכאן

איך לתלות מדף עם תלייה סמויה

לחלק מהמדפים יש תלייה סמויה. כלומר, המדף מונח על הברגים, וכשאנחנו רוצים לקדוח, אין לנו דרך לדעת איפה לקדוח בדיוק כדי שהמדף יהיה ישר. אז קבלו טיפ שווה במיוחד שיעזור לכם לקדוח במדויק מדף כזה – השתמשו במשחת שיניים לבנה ופשוטה! מורחים את המשחה על תחתית המדף, ממקמים את החלק העליון של המדף על הקיר בצורה ישרה בעזרת פלס ואז מניחים את הבסיס עם משחת השיניים, כך שהמשחה מסמנת לנו את מיקום המדף. ולמה בעצם להשתמש במשחת שיניים? מכיוון שמשחת השיניים היא לבנה ולא תשאיר סימן על הקיר.
למדף עם תלייה סמויה נשאיר בערך 4 מ"מ מהבורג מחוץ לקיר. אל החלק הזה של הבורג מתחבר המדף.
במדף עם זוויות נשתמש בפלס ונסמן את המיקום לקידוח דרך החורים שקיימים בזווית. אחרי הסימון והקידוח, מכניסים את הדיבלים לקיר ואליהם מכניסים ברגים.

שמרו על הבטיחות

כשאתם תולים בבית מדפים, תמיד כדאי להשתמש בדיבלים, כדי שהמדפים יהיו יציבים ולא ייפלו. לפני שאתם קודחים, מומלץ לבחון את תכניות הבית, כדי לוודא שאתם לא קודחים לתוך צנרת או חשמל.

 

המומחים של FixIt Joe ישמחו לענות על כל שאלה שיש לכם לגבי הבית שלכם – שילחו לנו שאלות בתגובות או בדף הפייסבוק שלנו ואולי תזכו בפרס מתנת FixIt Joe .

ואם לא הסתדרתם לבד, תמיד תוכלו לבקש עזרה מבעלי המקצוע של FixIt Joe באתר, באפליקציה או בטלפון 1800-900-910.

תמונה ראשית: Kurhan לפוטוליה.

תוכלו לצפות בפינה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top