רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / איך לשמור על המזגן שלכם

איך לשמור על המזגן שלכם

טיפים לתחזוקת המזגן שישמרו עליו לאורך שנים ויחסכו לכם כסף. מתוך התכנית FIX

 

גם בחורף וגם בקיץ המזגן שלנו עובד שעות נוספות. כדי שיעבוד כמו שצריך וכדי למנוע תקלות, כדאי לדעת איך לשמור עליו. קבלו טיפים שישמרו לכם על המזגן.

 
האוויר שאנחנו נושמים משפיע על הבריאות שלנו, וחשוב לוודא שהוא יהיה צח ואיכותי, בעיקר אם אתם שוהים שעות ארוכות בתוך הבית. הצטברות של לכלוך על הפילטרים של המזגן שלכם עלולה להוביל לסתימה, לנזילות, למאמצים מיותרים של המדחס ולצריכת חשמל גבוהה, שגם תעלה לכם כסף. ואם הפילטר נסתם, עלולה להיסתם גם הסוללה הפנימית של המזגן, שניקוי וחיטוי שלה כבר מצריכים הזמנת בעל מקצוע לטפל בבעיה. בנוסף, גם ניקוז המים עלול להיפגע וליצור תקלה במדחס ובכרטיסים האלקטרוניים, שהתיקון שלהם יעלה לכם הרבה כסף. בקיצור, יש הרבה סיבות שישכנעו אתכם שאתם צריכים לטפל במזגן שלכם באופן שוטף. מזל שהיום כבר לא צריך להזמין בעלי מקצוע שיעשו את זה, ועם קצת ידע, אפשר לעשות הכל לבד בבית.

איך מנקים את הפילטרים

הפילטרים של המזגן שלנו ממוקמים בתוך המזגן. המיקום שלהם שונה ממזגן למזגן, אבל בדרך כלל ברגע שתרימו את מכסה הפלסטיק של המזגן (הוא מתרומם ממש בקלות), תוכלו לזהות תחתיו את הפילטרים.

תמונה מכאן

 

מוודאים שהמזגן כבוי ומוציאים את הפילטרים מהמקום – הם נשלפים בקלות. מנקים אותם בעזרת מטלית לחה או שואב אבק. אפשר גם לשטוף אותם במים, אבל חשוב לוודא שהתייבשו היטב לפני שמחזירים אותם למזגן.

ניקיון המזגן

לפני שנחזיר את הפילטרים, ננקה גם את המזגן עצמו. בעזרת מטלית לחה נקו מעט במקום בו היו הפילטרים. אפשר גם להשתמש במברשת שיניים קטנה – להבריש בעזרתה את האבק החוצה ולנגב אחר כך בעזרת המטלית הלחה. שואבים את האבק מפתחי היציאה של המזגן ומחזירים למקום את הפילטרים היבשים.

אם זיהינו לכלוך שחור בין תריסי המזגן (פתחי האוורור), מדובר בפטרייה במזגן אשר פוגעת במנוע פן של המזגן ופולטת לרחבי הבית את הבקטריה. ניתן לרכוש בחנויות תרסיס להשמדת הפטריה, לרסס במקום המושחר ולנגב במטלית לחה. התרסיס יעלים את הפטרייה ויעזור לאריך את חיי המזגן.

אחרי שהחזרתם את הפילטרים למקום וסגרתם בחזרה את כיסוי המזגן, תוכלו לחזור וליהנות מאוויר נקי ובריא יותר. מומלץ לנקות את המזגן לפחות אחת לחצי שנה, אבל אם אתם משתמשים במזגן על בסיס יומי, השתדלו לנקות אותו פעם בחודש-חודשיים, כדי לשמור עליו תקין ועל האוויר שאתם נושמים נקי.

 

המומחים של Fixit Joe ישמחו לענות על כל שאלה שיש לכם לגבי הבית שלכם – שילחו לנו שאלות בתגובות או בדף הפייסבוק שלנו ואולי תזכו בפרס מתנת Fixit Joe .

ואם לא הסתדרתם לבד, תמיד תוכלו לבקש עזרה מבעלי המקצוע של Fixit Joe באתר או באפליקציה.

תמונה ראשית מכאן.

 

 

 

 

 

 

 

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top
the_post_id=11536