רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / איך לשדרג את הגינה

איך לשדרג את הגינה

הדשא של השכן ירוק יותר- כשרוצים למכור נכס, חשוב לשדרג קודם את הגינה ולהרשים את הקונה כבר מהמבט הראשון

אם אתם עומדים לפני מכירה של בית ורוצים להעלות את הערך שלו, מקום טוב להתחיל בו הוא הגינה, ועם כמה טיפים פשוטים תוכלו להעלות את שווי הנכס שלכם! רוצים לדעת איך? קראו את הטיפים מהמומחה ערן לוינסון, מ"אומנות הגינה הקסומה"

למה דווקא מומלץ להתחיל בגינה?
מכיוון שבאמצעות השקעה כספית קטנה, ניתן לשדרג משמעותית את הנכס, ולזרז את תהליך המכירה שלו. הרי אנחנו יודעים שאנו קונים קודם עם העיניים, ובמידה ואנו מגיעים לבית שהוא מוזנח עם גינה יבשה, הרושם הראשוני שיוטבע בנו לא יסייע למוכר לקבל את ערכו המלא של הנכס.

עד כמה זה יכול להעלות את שווי הנכס?
תלוי בגורמים שנוסיף לגינה. במידה ונוסיף אלמנטים כגון בריכת נוי, עצים בוגרים ומרשימים, חידוש דק וריצוף נוכל להגיע למצב שבו נשקיע עד 50 אלף, ונוכל להעלות את ערך הנכס ב150-200 אלף.

אלו פעולות כדאי לבצע בגינה כדי להעלות את ערך הנכס?
דבר ראשון וקל ביותר – סידור מערכת ההשקיה, שתילת צמחייה עונתית צבעונית שמחזקת את הצמחייה הוותיקה, טיפוח הדשא, חידוש/החלפת דק וכיו"ב.

יש לך טיפים ל'מתיחת פנים SOS' לגינה שלא השקיעו בה יותר מדי?
כן, כאשר מדובר בגינה שבה אנחנו לא רוצים להשקיע הרבה כסף, נוכל תמיד לקנות כמות גדולה של צמחיים עונתיים צבעוניים, ולעבות את המצב הקיים. הוספת אלמנטים קטנים וזולים יחסית – אלמנט מים עם מפל קטן, או אפילו טריק קטן וחמוד של הוספת עומק לגינה: בחרו קיר לא מרשים בגינה, מקמו במרכזו ראי וסביבו רשת כלשהי, ושתלו מטפסים (יכול להיות ורדים – אייסברג או דון חואן, או מטפסים אחרים) שיצמחו סביב המראה ויתנו תחושה כאילו הגינה ממשיכה אל מעבר לחומה.

 

לעוד רעיונות וטיפים היכנסו לאתר של אמנות הגינה הקסומה או לדף הפייסבוק שלהם.

הכנתם גינת נוי בעצמכם? אנחנו רוצים לראות! העלו תמונה לדף הפייסבוק שלנו או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top