רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / איך לפתוח סתימות לבד?

איך לפתוח סתימות לבד?

סתימה בשירותים או בכיור? כך תתגברו עליה לבד בלי להזמין שרברב. מתוך FIX

יש לכם סתימה בבית? לפני שאתם רצים להזמין שרברב, עם כמה טיפים פשוטים תוכלו לנסות לפתוח את הסתימה בעצמכם. אנשי המקצוע של Fixit Joe מסבירים.


יש לי סתימה, מה לעשות?

קודם כל, לנשום. כדי שנוכל לפתוח את הסתימה, חשוב שנבין איפה היא נמצאת. אם זו סתימה בפתחי הניקוז, מדובר בסתימה בסיסית שניתן יהיה לפתוח לבד. מומלץ להחזיק בכל בית פומפה, שנחשבת מאז ימי סבא וסבתא שלנו לכלי יעיל שפותח סתימות באמצעות שאיבה. גם סתימה בסיפון (הפלסטיק שמוברג מתחת לכיור ומאחורי האסלה) נוכל לפתוח בעצמנו ברוב המקרים: נמקם דלי ריק מתחת לסיפון הסתום, נפתח את כיפת הסיפון (נפתחת בהברגה פשוטה), ניתן למים לרדת לדלי, נכניס פנימה בזהירות צינור קפיץ, אם יש לנו, ואם אין אז סכין או מברג כדי לשחרר את הסתימה, נפתח את הברז כשהסיפון עדיין פתוח כדי לבדוק האם הזרם חזר לעצמו. נסגור את כיפת הסיפון ונרוקן את המים מהדלי לאסלה.

מרוקנים את המים לדלי. תמונה מכאן.

ואם הסתימה היא דווקא באמבטיה?
במקרה כזה מומלץ לסתום את חור הניקוז של האמבטיה בעזרת הפקק ולמלא את האמבטיה. כשהיא מלאה, נפתח את הפקק ונשתמש בפומפה לשאיבה. אמנם נבזבז מים, אך סביר שהסתימה תיפתח ונחסוך בעלות הזמנת בעל מקצוע.

ואם לא הצלחתי?
רגע לפני שאנחנו מתקשרים לשרברב, נוכל לנסות לפתוח את הסתימה בעזרת מוצרים ואבקות שמיועדים לכך. מומלץ להשתמש בחומר נוזלי ולא באבקה, כדי לשמור על חיי הצנרת ולא לגרום לשריטות בפנים הצינור. יש לקחת בחשבון ששימוש בחומרים אלה גורם להיווצרות אבנית, ולכן מומלץ להשתמש בהם לעיתים רחוקות. אם בכל זאת לא הצלחתם לפתוח לבד את הסתימה וקראתם לבעל מקצוע, חשוב לעדכן אותו באיזה חומר השתמשנו, לשמירה על בטחונו.

איך להבדיל בין סתימה לנזילה?
בניגוד לסתימה, נזילה תאופיין בסימני רטיבות ועובש בקיר סמוך, נפיחות בקיר, קילוף צבע מהקיר, מים שנראה כאילו יוצאים מהרצפה ושוני בצבע, של המרצפות והאריחים.

הימנעות מסתימות
כדי לא להגיע בכלל למצב של סתימה, חשוב לדעת מה לעשות ומה לא לעשות – לאסלה זורקים רק נייר טואלט, לא מגבונים ולא מוצרי היגיינה. בחורי הניקוז של הכיורים בבית מומלץ להניח רשתות סינון למניעה של חדירת לכלוך. למשקיענים, עדיף להתקין סנן מים למניעת הצטברות אבנית.

 

המומחים של Fixit Joe ישמחו לענות על כל שאלה שיש לכם לגבי הבית שלכם – שילחו לנו שאלות בתגובות או בדף הפייסבוק שלנו ואולי תזכו בפרס מתנת Fixit Joe.

ואם לא הסתדרתם לבד, תמיד תוכלו לבקש עזרה מבעלי המקצוע של Fixit Joe באתר או באפליקציה.

תמונה ראשית מכאן.

 

 

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top