רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / איך להתמודד עם קצר חשמלי?

איך להתמודד עם קצר חשמלי?

מה עושים כשיש קצר חשמלי בבית? טיפים מתוך מגזין FIX

 

כמעט כולנו חווינו לפחות פעם אחת קצר חשמלי, אבל הרבה מאיתנו לא בטוחים מה צריך לעשות כשמתרחש קצר חשמלי ולא מודעים לסכנות שבמצב הזה. ביקשנו מאנשי המקצוע המומחים של Fixit Joe שיסבירו כל מה שאנחנו צריכים לדעת על התמודדות עם קצר חשמלי.

מה עושים כשיש קצר חשמלי?

הפעלתם מכשיר חשמלי בבית והחשמל קפץ? רוב הסיכויים שהמכשיר הזה הוא זה שיצר את הקצר. במצב כזה נוכל לפנות לחשמלאי מוסמך לטיפול במכשיר. אם לא הפעלנו שום מכשיר, נבדוק קודם כל את לוח החשמל הביתי שלנו כדי לראות אם כל המתגים מורמים. זכרו שכאשר מדובר בחשמל, חייבים לפעול בזהירות, כדי להימנע מסכנות מיותרות. לכן לפני שאתם ניגשים ללוח החשמל, ודאו שאתם יבשים מכף רגל ועד ראש ונעלו נעליים.
אם אחד הפקקים נפל, נרים אותו. אם הכל בסדר והחשמל חזר, זו הייתה נפילת מתח רגעית ואין תקלה ממשית. אם הקצר מורכב יותר, מומלץ לפנות לחשמלאי מוסמך.

תמונה מכאן

לא הדלקתי כלום והפקקים בלוח מורמים

כדי לבדוק מה מקור הקצר בלוח החשמל, נוריד את כל הפקקים ואת המפסק הראשי. אחר כך נעלה את המפסק הראשי חזרה ואז את הפקקים בזה אחר זה, כדי לראות איזה מהפקקים לא עולה חזרה למעלה. הפקק שלא עולה הוא זה שיוצר את הבעיה, ועכשיו נוכל להבין איזה מכשיר חשמלי בבית מייצר את הקצר. אם זה לא עוזר, ייתכן שמדובר בקצר בבית או בכבלים המובילים מהלוח לבית. במקרה כזה, יש לקרוא לחשמלאי מוסמך לאיתור התקלה.

אני נוגע בשקע חשמלי ומקבל זרם קל. למה?

מצב בו מגע בשקע החשמלי יוצר תחושה של זרם הוא מצב של בעייה בהארקת החשמל בבית. בכל בית יש תיבת חיבור הארקה. המטרה שלה היא לבודד מוליכים, למנוע עליית מתח מעבר לערכים בטיחותיים ולהגן מפני קצר. הארקה מנתקת אוטומטית מעגל חשמלי תקול, מגינה עלינו מברקים, בהם יש מתח חשמלי וכן מגינה על ציוד אלקטרוני רגיל בבית מקלקול בזמן קצר חשמלי. בעיה של חוסר בהארקה בבית יכולה להתבטא בחשמל סטטי בבית ובקבלת זרם במגע עם מכשירי חשמל ושקעים. ייתכן גם שנראה ניצוצות כשנחבר תקע לשקע. מצב כזה הוא מצב מסוכן ויש לקרוא מיידית לחשמלאי לבדיקת וחיבור הארקה. בלי קשר, מומלץ לבצע בדיקת הארקה בכל שנה.

 

זכרו שחשמל יכול להיות מסוכן. גם התיקון הקל ביותר, אפילו החלפת גוף תאורה, צריך להתבצע על ידי מומחה מוסמך. בנוסף, אל תשאירו שקעים חשופים וכמובן – הרחיקו ילדים מכל גורם עם מתח חשמלי.

 

המומחים של Fixit Joe ישמחו לענות על כל שאלה שיש לכם לגבי הבית שלכם – שילחו לנו שאלות בתגובות או בדף הפייסבוק שלנו ואולי תזכו בפרס מתנת Fixit Joe.

ואם לא הסתדרתם לבד, תמיד תוכלו לבקש עזרה מבעלי המקצוע של Fixit Joe באתר או באפליקציה.

תמונה ראשית מכאן.

 

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top
the_post_id=11972