רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / איך להסיר אבנית?

איך להסיר אבנית?

הקומקום מלא אבנית? המומחים של FixIt Joe מסבירים במגזין ה-DIY היומי מה כדאי לעשות

 

כשמים מתחממים לטמפרטורה העולה על 57 מעלות, חלק מהסידן שקיים במים עלול לשקוע וליצור משקע לבן. תכירו – זוהי האבנית. אותה אבנית שעלולה להצטבר בדוד, במכשירים חשמליים, באסלה ואפילו בקערת המים של חיית המחמד שלנו. כמות האבנית שנוצרת תלויה בכמות הסידן שיש במים – ככל שהמים מכילים יותר סידן, כך תיווצר יותר אבנית כשהטמפרטורה תעלה.

אבנית אמנם לא מסוכנת לבריאות, אבל הצטברות של אבנית פוגעת בהחלט במכשירי חשמל, משבשת את טעם המשקאות החמים וגורמת לכלים להיראות מלוכלכים.

אילו מכשירים נפגעים מהאבנית?

מכונת הכביסה, הקומקום החשמלי ומדיח הכלים הם שלושה מכשירים חשמליים שנפגעים לרוב מהאבנית, מכיוון שהם נמצאים בשימוש יומיומי שדורש מים חמים. כדי למנוע הצטברות אבנית, רצוי לנקות אותם פעם בחודש, וכך לשמור על תקינותם ועל האסתטיקה וההגיינה שלהם. גם בדוד החשמלי ובדוד השמש מצטברת אבנית שמזיקה לדוד ולמים. כדי לנקות את האבנית מומלץ לקרוא לטכנאי דוודים שיגיע לבצע ניקוי. כדי למנוע את הצטברות האבנית בדוודים, מומלץ להתקין מסנן אבנית.

איך מסירים אבנית?

יש יותר משיטה אחת להסרת אבנית. אתם יכולים לנסות כל אחת מהשיטות ולראות איזו נוחה לכם יותר –

  • ניתן לשפוך חומץ רגיל על האבנית. משאירים כשעה לריכוך ואז מנקים בעזרת מטלית לחה.
  • ניתן לשפוך מלח-לימון על האבנית. אחר כך שופכים מים חמים על המלח-לימון.
  • ניתן לשפוך אבקת סודה לשתייה על מקור האבנית ולנקות את האבקה בעזרת מים רותחים.

קיימים גם חומרים כימיים שמסירים אבנית, אבל הם עלולים להיות מסוכנים, בעיקר בבתים עם ילדים קטנים, לכן אנחנו ממליצים להשתמש בחומרים טבעיים.

 

שימושים נוספים למלח-לימון וסודה לשתייה

ניקיתם את האבנית ונשארתם עם עודף של סודה לשתייה ומלח לימון? אל תזרקו אותם, אלה חומרים מאוד שימושיים, שיכולים לעזור לכם גם בניקיונות אחרים ברחבי הבית. כדי להוריד כתמים קשים ממחבת חרוכה, פזרו סודה לשתייה ושפכו מעל מים חמים בגובה של כ-2 ס"מ. השאירו להשרייה למשך מספר שעות. אם המחבת חרוכה מאוד, השתמשו במים רותחים. אחרי ההשרייה, שפכו את המים ושטפו.

משתמשים בבקבוק פלסטיק יום אחר יום? אחרי שימוש ממושך אתם עלולים לגלות שהמים מקבלים טעם לוואי לא נעים. במקום לזרוק את הבקבוק ולקנות חדש, אפשר לנקות את הבקבוק באמצעות מלח-לימון – שופכים לבקבוק קצת מים, כפית מלח לימון ומנערים. אחר כך שוטפים היטב וטעם הלוואי מתפוגג. אל תשכחו לשטוף גם את הפיה ואת החלק הפנימי של המכסה.

סודה לשתייה תעשה פלאים לכיריים שומניות ומלוכלכות. מפזרים סודה לשתייה בנדיבות סביב הכיריים ושופכים מעט מים חמים מעל. משאירים כחצי שעה ומשפשפים בעדינות את הכיריים.

 

מומחים של Fixit Joe ישמחו לענות על כל שאלה שיש לכם לגבי הבית שלכם – שילחו לנו שאלות בתגובות או בדף הפייסבוק שלנו ואולי תזכו בפרס מתנת Fixit Joe .

ואם לא הסתדרתם לבד, תמיד תוכלו לבקש עזרה מבעלי המקצוע של Fixit Joe באתר, באפליקציה או בטלפון 1800-900-910.

תמונה ראשית מכאן.

תוכלו לצפות בפינה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

 

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top