רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / איך בונים מחיצת גבס

איך בונים מחיצת גבס

כל מה שרציתם לדעת על בניית מחיצות גבס. מתוך מגזין FIX

היום בעולם ה"עשה זאת בעצמך" גם בנייה בגבס היא כבר לא משהו ששייך רק לאנשי מקצוע. עם הדרכה פשוטה גם אתם תוכלו לבנות מחיצת גבס לגמרי בעצמכם. אנשי המקצוע של Fixit joe מסבירים.

מה עליי לדעת לפני בנייה בגבס?

חשוב לדעת שיש כמה סוגי קירות גבס: קיר לבן (רגיל), קיר ירוק (נגד לחות) וקיר אדום (נגד אש). מומלץ להשתמש תמיד בקיר אדום שהוא הבטיחותי ביותר. צריך לזכור שגם כשאנחנו משתמשים בקיר ירוק לרטיבות, הוא לא עמיד בפני מגע ישיר של מים,  אלא רק בפני לחות. בחדר אמבטיה נשתמש בקיר גבס אדום ונחפה אותו בקרמיקה.

אוקיי, בחרתי קיר מתאים, מה הצעד הבא?

מומלץ לבצע תוכנית בנייה כתובה ומשורטטת. כישרון הציור שלנו לא עומד למבחן, אך חשוב שנדע לאן אנו נכנסים. מיטיבי לכת יוכלו להשתמש בתוכנה שמדמה תוצאות בנייה בתלת ממד. לאחר תכנון ושרטוט יש להצטייד בברגים ובדיבלים לחיבור הגבס לקיר בטון ולתקרה, במטר, בפלס, בבורגי פח להברגה בניצבים ובבורגי גבס להברגה בגבס. כמו כן, יש להצטייד בדבק אקרילי ובסיליקון ובניירות גבס שיעזרו לנו לחיבורים.

אפשר לבנות עם קיר גבס מחיצות ונישות מעוצבות. התמונה מכאן

איך אדע למקם את הקירות כדי שיהיו כמה שיותר יציבים ויעילים?

לכל קיר גבס יש ניצבים ומסלולים שמשמשים לחוזק מבני לקיר. דרישת מכון התקנים היא להקפיד על מרחק של 60 ס"מ בין ניצב לניצב. אם נרצה ממש להשקיע, נוכל להשתמש בצמר סלעים בין הקירות כדי לבודד רעשים וקור. לאחר סגירת הקירות יש למרוח שפכטל על החיבורים, לשייף קלות עם נייר זכוכית ולצבוע בצבע אקרילי לפי בחירה.

חשוב מאוד שנכיר את תוכנית הבנייה בבית שלנו כדי לוודא שלא נפגע בצנרת מים וחשמל בתוך הקירות. עוד חשוב להתקין את הקיר בסמוך לתמיכה חזקה של קירות ותקרה מבטון, ולא מגבס. אפשר לבנות באמצעות גבס מחיצות, קירות פנימיים ונישות מעוצבות, אבל בשום אופן אין לבנות קיר חיצוני מגבס.

המומחים של Fixit Joe ישמחו לענות על כל שאלה שיש לכם לגבי הבית שלכם – שילחו לנו שאלות בתגובות או בדף הפייסבוק שלנו ואולי תזכו בפרס מתנת Fixit Joe.

ואם לא הסתדרתם לבד, תמיד תוכלו לבקש עזרה מבעלי המקצוע של Fixit Joe באתר או באפליקציה.

תמונה ראשית מכאן.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top