רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / ערוץ DIY ישראל / FIX עם שיר מורנו / איך בונים בריכת נוי בגינה?

איך בונים בריכת נוי בגינה?

אחד הדברים הכי יפים וקסומים שיש בגינות ביתיות הן בריכות נוי. אם גם אתם רוצים לבנות בגינה בריכת נוי, כדאי שתקראו את הטיפים שנתן לנו ערן לוינסון מ"אמנות הגינה הקסומה" …

אחד הדברים הכי יפים וקסומים שיש בגינות ביתיות הן בריכות נוי. אם גם אתם רוצים לבנות בגינה בריכת נוי, כדאי שתקראו את הטיפים שנתן לנו ערן לוינסון מ"אמנות הגינה הקסומה"

בריכות נוי תורמות לאנרגיה לפי אמונות מזרחיות ואסייתיות, מוסיפות תנועה וצלילים לגינה ומשלימות את הריחות והצבעים שקיימים בגינה.

קל מאוד להקים בריכה קטנה בגינה ולבנות אותה בכל צורה, כמו לבבות, עיגול, מרובע ועוד. הבריכה גם קלה מאוד לתחזוקה, ואם אתם עושים את ההקמה בעצמכם – גם העלות שלה תהיה נמוכה.
אפשר להוסיף לבריכה סלע שקדחתם בו או כד חרס, והם ייצרו מפל קטן בתוך המים. אפשר להוסיף גם צמחיית גדה ודגים. יש דגים, כמו דגי גמבוזיה למשל, שיעזרו לכם להיפטר מיתושים ליד הבריכה.
חשוב לדעת שאם אתם רוצים לבנות בריכה בינונית או גדולה עדיף להקים אותה בעזרת מומחים לדבר ולא בעצמכם.

סוגי בריכות נוי

קיימים סוגים רבים של בריכות נוי כמו בריכות חפורות, בריכות בתוך מכלים שקועים בקרקע, בריכות בטון עם מפלים, בריכות אקולוגיות ועוד.

ועכשיו לתכלס – איך מקימים בריכות נוי?

כדאי להגדיר מראש את השטח המיועד לבריכת הנוי ולסמן אותו, ולאחר מכן חפרו את הבריכה לפי הסימון שלכם. מומלץ להגיע לעומק מקסימלי של 60-50 ס"מ במרכז הבריכה.

לאחר החפירה יש לפזר מצע של מחלוטה או שומשום, ולהדק אותו לדפנות הבריכה. את הבריכה שנוצרה מכסים ביריעת PVC של 0.7 מ"מ לפחות, ומשאירים שוליים מעל פני הקרקע. ממקמים את המשאבה הטבולה בתחתית הבריכה. אם יש גם מסנן UV אז ממקמים גם אותו בתחתית. יש לוודא שהתקע של כבל המשאבה נמצא לפחות 50 ס"מ מחוץ לבריכה.

מכסים את היריעה בחלוקי נחל בגדלים שונים וממלאים מים עד גובה הבריכה. מכסים בחלוקים ובאבנים גם את השוליים שהשארנו מעל פני הקרקע. ממלאים מים עד גובה הבריכה, וממקמים צמחי גדה כמו פילודנדרון קסנדו, גומא, נימפאות, יקינתון ועוד. מכניסים לבריכה גם את הדגים – והבריכה שלכם מוכנה.

טיפים מנצחים

חשוב מאד לשים לב לנושא החשמל ולהקפיד לקנות משאבות עם תו תקן בטיחות.

אם קצב יציאת המים נחלש זה הזמן להוציא את המשאבה לכמה שניות מהמים ולנקות את המסנן. אחרי שתחזירו את המסנן הכל ישוב לקדמותו.

לעוד רעיונות וטיפים היכנסו לאתר של אמנות הגינה הקסומה או לדף הפייסבוק שלהם.

הכנתם בריכת נוי בעצמכם? אנחנו רוצים לראות! העלו תמונה לדף הפייסבוק שלנו או תייגו אותנו באינסטגרם diypagecoil@.

תוכלו לצפות בכתבה המלאה במגזין היומי בהגשת שיר מורנו בערוץ DIY ישראל, ערוץ 41 ב-HOT.

ספרו לנו מה אתם חושבים

Scroll To Top